Конференція з проблематики універсамів адміністративних послуг
10-11 лютого 2011 року у м. Києві відбулась конференція «Створення та функціонування центрів надання адміністративних послуг в Україні», організована та проведена Центром політико-правових реформ спільно Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Центром досліджень місцевого самоврядування, Швейцарським бюро співробітництва в Україні (SDC) та Фондом Фрідріха Науманна «За Свободу» (FFN).
10-11 лютого 2011 року у м. Києві відбулась конференція «Створення та функціонування центрів надання адміністративних послуг в Україні», організована та проведена Центром політико-правових реформ спільно Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Центром досліджень місцевого самоврядування, Швейцарським бюро співробітництва в Україні (SDC) та Фондом Фрідріха Науманна «За Свободу» (FFN).
На конференції були присутні представники більше 20 міст України, насамперед, міст-учасників проекту створення центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) з 2009 р. – Івано-Франківська, Житомира, Новоград-Волинського, Луцька, а також шести «пілотних» міст Луганської області, що приєднались до проекту у 2010 році (Алчевськ, Краснодон, Лисичанськ, Рубіжне, Свердловськ, Стаханов). Долучились до заходу і представники міст, що самостійно вирішують питання якості адміністративних послуг – Вінниці, Бердянська, Кривого Рогу, Хмельницького, Дніпропетровська, Рівного, Черкас, Львова, Миколаєва та ін.
У роботі конференції також взяли участь посадовці державної влади, представники донорських організацій та експерти з інших структур, зацікавлених у розвитку місцевого самоврядування і вдосконаленні сфери адміністративних послуг. Активну участь у конференції взяли також іноземні експерти – з Вірменії, Грузії та Німеччини, а також представники місцевого самоврядування та органів державної влади Молдови.
Мета дводенного заходу полягала в обміні досвідом між представниками міст України та інших держав, в об’єднанні ними інтелектуальних та організаційних зусиль для вирішення спільних проблем щодо створення і функціонування центрів надання адміністративних послуг; а також розширення в Україні мережі міст-лідерів, які впроваджують центри надання адміністративних послуг.
В ході першого дня конференції було заслухано доповіді щодо досвіду пілотних міст проекту по створенню ЦНАП загалом, та Івано-Франківська і Новоград-Волинського зокрема. Також був представлений досвід функціонування офісів для громадян у містах Німеччини та Грузії. Окрім того, розглядались організаційні та технічні питання розвитку електронного урядування – для максимально зручного та своєчасного надання адміністративних послуг, в тому числі предметно обговорювалися питання розробки програмного забезпечення для цілей ЦНАП.
Під час конференції також було проведено засідання робочої групи зі впровадження ІТ-компоненту в роботу ЦНАП. Впродовж другого дня конференцію основну увагу учасниками було приділено обговоренню досвіду «нових» пілотних міст Луганщини, а також міст, які мають гарні практики реформування системи надання адміністративних послуг (Бердянськ, Кривий Ріг). Учасникам було презентовано результати соціологічного дослідження оцінки якості надання адміністративних послуг у містах Луганської області та навчальних потреб міст, які створюють ЦНАП.
В рамках конференції кристалізувалось ініціативне ядро учасників, готових взяти особисту участь в інформаційно-технічному і, зокрема, програмному забезпеченні діяльності ЦНАП та уніфікації їх програмно-технічної бази. Напрацьований вітчизняний досвід зі впровадження системи «універсамів послуг» було передано представникам сусідів України на пострадянському просторі, також відбувся обмін досвідом між представниками вітчизняних і зарубіжних міст щодо створення та функціонування ЦНАП. Окрім того, цінність мають оприлюднені дані соціологічного дослідження та експертних обговорень, що сприяли уточненню напрямів подальшого розвитку проекту в практичній площині – щодо проведення навчальних семінарів-тренінгів. За результатами конференції очікується розширення мережі міст-лідерів в Україні, задіяних у створенні ЦНАП та якісному покращенні роботи у відповідній сфері.
Більше інформації можна отримати в Центрі політико-правових реформ.
Захід проводився насамперед за кошти Фондом Фрідріха Науманна «За Свободу» (FFN).