preloader

Що вас цікавить?

Конференція щодо реформування системи юстиції

11.11.2011
Кримінальна юстиція /
Концепція реформування кримінальної юстиції

8-9 листопада у Брюсселі відбулася міжнародна конференція «Досвід ЄС у реформуванні сфери юстиції. Уроки Румунії та Болгарії; Молдови та України; Хорватії, Сербії та Македонії». Від ЦППР у конференції взяли участь Ігор Коліушко і Тетяна Руда. На конференції були обговорені підходи щодо реформування системи юстиції кожної з країн, які взяли участь у дослідженні.


8-9 листопада у м. Брюссель, Бельгія відбулася міжнародна конференція «Досвід ЄС у реформуванні сфери юстиції. Уроки Румунії та Болгарії; Молдови та України; Хорватії, Сербії та Македонії». Захід був організований Румунським Центром Європейської Політики за підтримки Німецького Фонду Маршала, фонду Сороса та фонду Конрада Аденауера. Від Центру політико-правових реформ у конференції взяли участь голова правління Центру Ігор Коліушко та експерт з питань правосуддя Тетяна Руда.

На конференції були обговорені підходи щодо реформування системи юстиції кожної з країн, які взяли участь у дослідженні. Предметом моніторингу став аналіз здійснення правосуддя та заходів щодо боротьби з корупцією. Проведене дослідження засновується на низці індикаторів (зокрема, антикорупційні інституції; імунітети; декларування майнового стану / інтересів; конфіскація; незалежність суддів та суддівська відповідальність).

Учасники конференції дійшли висновку, що досвід Румунії та Болгарії щодо реформування системи юстиції, механізми перевірки, встановлені після їх вступу до ЄС повинні стати інструментом для боротьби з корупцією у країнах, які розглядають як перспективу членство у ЄС.

Результати дослідження відображено у доповіді «Досвід ЄС у реформуванні сфери юстиції у країнах Південно-Східної та Східної Європи», яку було презентовано на громадських слуханнях у Європейському парламенті у присутності депутатів Європарламенту від Румунії, Болгарії та Польщі. 

З англійською версією доповіді можна ознайомитися тут.