preloader

Що вас цікавить?

Ігор Коліушко: Закон про біометричні паспорти – це закон про тотальний контроль за громадянами

07.12.2012
Адміністративні послуги

Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» – це закон про створення системи тотального контролю за громадянами на основі об’єднання всіх даних, які збираються про громадян, в єдину базу даних, яка буде у розпорядженні МВС України – з виступу Ігоря Коліушка на Радіо Свобода.


Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (проект 10492) авторства регіонала Василя Грицака – це закон про тотальний контроль держави за громадянами.

Про це заявив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко в ефірі Радіо Свобода.

Він нагадав, що Європейський Союз для виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму просив запровадити біометричні паспорти для українських громадян для виїзду закордон. 

«Законопроект про біометричні паспорти був підготовлений урядом, але чомусь був відхилений Верховною Радою, а натомість ухвалений закон про державний демографічний реєстр, у якому біометричні паспорти займають, я сказав би, десяте місце», – сказав Ігор Коліушко.

Насправді Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», на думку експерта, – це закон про створення системи тотального контролю за громадянами на основі об’єднання всіх даних, які збираються про громадян, в єдину базу даних, яка буде у розпорядженні МВС України.

За його словами, цей закон порушує багато європейських принципів і стандартів щодо захисту персональних даних, які будуть сконцентровані в одному реєстрі: «У нас ніхто не може гарантувати, що цей реєстр буде достатньо захищений. Поки що у нас реєстри продаються на Петрівці».

Ігор Коліушко додав, що окрім видачі закордонних паспортів цей закон передбачає також біометричні внутрішні паспорти, біометричні водійські права та ряд інших документів, про які Європейський Союз не просив.

«Ніхто не відповідає на запитання, а для чого цим законом передбачені ще й біометричні внутрішні паспорти, біометричні водійські права, для чого цим законом передбачено для видачі закордонного паспорта збирання даних про приватизаційні папери, які є в наявності людини, про створені нею юридичні особи, підприємницькі чи громадські організації? Який це все має стосунок до видачі чи невидачі людині закордонного паспорту?», – запитує експерт.

Говорячи про обставини прийняття цього закону, Ігор Коліушко зауважив: «Група ініціативних людей у нашій країні скористалася нагодою, що треба запровадити біометричні паспорти, і придумала схему, як можна за рахунок цього реалізувати дуже вигідний у комерційному плані проект».

За його словами, на сьогодні тільки одна структура в Україні має можливість видавати документи за цим законом: «Очевидно , угода буде підписана саме з нею. Це концерн ЄДАПС. Цей концерн приватний матиме шалені заробітки на цьому».

Ігор Коліушко підсумував, що подібними законами держава Україна стверджує себе як поліцейська, тоталітарна держава.

«Якщо ще згадати недавно прийнятий закон «Про всеукраїнський референдум», який повинен стати інструментом скасування Конституції України, ми бачимо загальну тенденцію, яка вибудовується у політиці нашої країни», – сказав він.

Прес-служба Центру політико-правових реформ