preloader

Що вас цікавить?

Хто у владі боїться створення антикорупційного суду

19.09.2017
Судівництво /
Судова реформа

Антикорупційний суд чи антикорупційна палата – питання у назві чи у результатах? Член правління ЦППР Роман Куйбіда та інші експерти в ефірі Радіо Свобода

 


Заступник голови правління ЦППР Роман Куйбіда в ефірі Радіо Свобода: "Коли Президент говорить про окрему антикорупційну палату України, то очевидно, що йдеться про створення окремого антикорупційного суду, як визначено Законом про судоустрій і статус суддів. Тільки дивує, чому зараз він каже про те, що його [суд] необхідно створювати швидко, тоді як швидко його необхідно було створювати ще рік тому, – коли було прийняте це рішення. Тому мені здається, що реальної політичної волі до створення цього суду немає. Тобто, дії органів влади досить сильно розходяться з тим, що вони говорять. 
Насправді цей суд потрібен. І ключове питання не лише в компетенції, а і в тому, яким чином будуть добирати суддів цього суду. Якщо йдеться про створення антикорупційної палати [в існуючих судах], то значить, що це – діючі судді, просто визначається їхня спеціалізація. І тут є, на жаль, дуже великі ризики того, що цей суд буде контрольованим. Якщо ж сформувати таку систему добору суддів, яка була б дійсно незалежною від політичної влади, тоді… цей суд може бути ефективним".