preloader

Що вас цікавить?

Хід реформи місцевого самоврядування та можливості самоорганізації мешканців обговорили на круглому столі в Луцьку

07.11.2014
Адміністративні послуги

6 листопада 2014 р. в Луцьку відбувся круглий стіл «Громада: жити по-новому. Втілення перших кроків реформи місцевого самоврядування» за участі науковців, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій Волині, Рівненщини та Львівщини


6 листопада 2014 р. в Луцьку відбувся круглий стіл «Громада: жити по-новому. Втілення перших кроків реформи місцевого самоврядування» за участі науковців, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій Волині, Рівненщини та Львівщини.

Учасники обговорили нові вимоги до доступу до інформації та приміщень місцевого самоврядування та нові можливості в наданні популярних адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг. Також, учасники обмінялися досвідом роботи органів самоорганізації населення  з вирішення соціально-економічних проблем Волині та Рівненщини.

«Забезпечення доступу громадськості до інформації про діяльність державних установ, а також реформування порядку надання адміністративних послуг зумовлені вимогами сьогодення. Чим більший відсоток контролю громадськості тим більше управлінських рішень чиновники і депутати прийматимуть з позитивним ефектом для населення», – зазначила у своєму виступі Інна Гайворонська, директор Інституту аналізу державної та регіональної політики.

Про важливість надання популярних серед громадян адміністративних послуг органів виконавчої влади через міські та районні центри надання адміністративних послуг та їх подальшу децентралізацію розповів Олексій Курінний, експерт Центру політико-правових реформ.

Характеристику адміністративно-територіальним реформам у Польщі та використання цього досвіду для України визначив кандидат наук, завідувач представництвом Держпідприємництва України Олег Савчук.

На заході були присутні голова Ради Інституту АДРП, професор Юрій Губені, заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев, радник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук,  експерт Центру політико-правових реформ Олексій Курінний керівники територіальних органів виконавчої влади області, науковці, представники громадськості із Волинської, Рівненської та Львівської областей,  органів місцевого самоврядування області.

Останні нововведення щодо порядку доступу до публічної інформації та до приміщень органів місцевого самоврядування були затверджені 20 квітня 2014 р. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про інформацію" та Закону України "Про доступ до публічної інформації"». Нові функції міської влади та районних державних адміністрацій з організації надання найважливіших для громади адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг були затверджені Розпорядженням № 523-р Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року.

Круглий стіл був проведений Інститутом аналізу державної та регіональної політики (Луцьк), Центром політико-правових реформ (Київ) за підтримки Волинської обласної державної адміністрації та Луцької міської ради.

Захід відбувся за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.