preloader

Що вас цікавить?

Громадські організації закликають політиків захистити свободу мирних зібрань в Україні

14.09.2012
Конституціоналізм /
Права людини

Тенденція до збільшення кількості судових заборон проводити мирні зібрання в Україні та зростання кількості притягнутих до адміністративної відповідальності осіб за порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій є предметом занепокоєння громадських організацій.


Ми, представники громадських організацій та громадські активісти, об’єднані спільним інтересом щодо захисту свободи мирних зібрань в України, дійшли спільної згоди про таке:

Тенденція до збільшення кількості судових заборон проводити мирні зібрання в Україні та зростання кількості притягнутих до адміністративної відповідальності осіб за порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій є предметом нашого спільного занепокоєння.

Застосування судами як підстави для обмеження свободи мирних зібрань законодавства СРСР і актів органів місцевого самоврядування, що не відповідають положенням Конституції України, довільне тлумачення норм Основного Закону України всупереч європейським стандартам свідчать про втручання держави у свободу мирних зібрань.

Закон України “Про свободу мирних зібрань” має бути ухвалений у редакції, яка відповідає європейським стандартам та інтересам громадянського суспільства.

Просимо всі політичні групи, що мають своє представництво у Верховній Раді України, незважаючи на звичну для періоду виборчої кампанії поляризацію оцінок, підтвердити пріоритетне значення прав людини і основоположних свобод і підтримати нашу спільну позицію.

Представникам різних фракцій спільно подати на розгляд ВРУ узгоджений із громадськими організаціями законопроект, який би зокрема виключав можливості довільного застосування адміністративних стягнень.

До ухвалення такого проекту у першому читанні, не виносити на голосування законопроект №2450.

Комітетові ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відкликати законопроект 2450 для доопрацювання, зокрема, наступних положень:

1) Встановити мінімальний термін повідомлення у календарних днях чи годинах замість робочих днів (Ст.7).

2) Уточнити перелік підстав для обмеження мирних зібрань (Ст.16) та перелік прав і обов’язків організаторів (Ст.5).

3) Переглянути передбачений перелік місць, де проведення мирних зібрань не допускається (Ст.9).

Після врахування пропозицій громадських організацій та узгодження редакцій обох законопроектів, ухвалити їх одночасно і передбачити одночасне набуття ними чинності.

Враховувати результати моніторингів реалізації свободи мирних зібрань, які надалі систематично будуть здійснюватися громадськими організаціями, і сприяти усуненню перешкод.

Роман Куйбіда Центр політико-правових реформ

Володимир Чемерис Інститут “Республіка”

Аркадій Бущенко Українська Гельсінська спілка з прав людини

Михайло Свистович Громадянський Рух “Відсіч”

Максим Лациба Український незалежний центр політичних досліджень

Роман Романов Міжнародний Фонд “Відродження”

Олександр Северин ГІМЦ “Всесвіт”/ Майдан-Моніторинг

Віктор Таран Центр політичних студій та аналітики

Михайло Каменєв ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»

Приєднатися до звернення можна тут.