preloader

Що вас цікавить?

Форум РПР "Повна мобілізація: спільний план дій" 11 вересня 2018 року

11.09.2018
Загальні новини /
Новини ЦППР

Після Революції Гідності, у перший рік роботи Парламенту, народні депутати ухвалили 56 законопроектів з порядку денного Реанімаційного Пакету Реформ. У 2018 році – цифра в 4 рази менша. Мета Форуму – напрацювати з представниками влади, бізнесу та громадськості спільний порядок денний. "Оновлення ЦВК, прийняття Виборчого кодексу, закон про податок на виведений капітал – це спільний порядок денний влади та громадськості", – Юлія Кириченко, член правління ЦППР та член ради РПР


Реанімаційний Пакет Реформ виступив ініціатором Форуму, щоб напрацювати спільний порядок денний. Для того, щоб останній рік перед виборами був настільки успішним, як перший рік роботи Парламенту після Революції Гідності. За той рік народні депутати ухвалили 56 законопроектів з порядку денного РПР. В 2018 році ця цифра в 4 рази менша.

"Повторити цей реформаторський прорив можна тільки спільними зусиллями, тому є така амбітна ціль і подія сьогодні – це початок цього шляху", – Ірина Соломко, модератор Форуму, керівник відділу комунікацій Реанімаційного Пакету Реформ. 

Під час Форуму дискутували Андрій Парубій – Голова Верховної Ради України, Володимир Гройсман – Прем’єр-міністр України, Томаш Фіала – Президент Європейської Бізнес Асоціації, Юлія Кириченко – член правління Центру політико-правових реформ та член ради РПР. 

Юлія Кириченко, член правління ЦППР та член ради РПР, зазначила: щоб досягти прориву – громадянському суспільству треба бути консолідованим. "Якщо ми можемо – будь-який рівень громадськості: експертний, активісти, – домовитися з важливих для суспільства питань між собою, то влада нас почує", – сказала Кириченко.

Експерт окреслила порядок денний за рік до виборів: він спільний і для влади, і для громадянського суспільства.

1. Оновлення Центральної виборчої комісії України, бо йти на вибори Президента і Парламента зі складом ЦВК, до якого є питання легітимності, – це питання безпеки країни. 

2. Ухвалення Виборчого кодексу. Експерти усвідомлюють всі складнощі, але треба пам'ятати: часу вкрай мало, бо за міжнародними стандартами – якщо змінюється виборча система, то це має відбутися принаймні за рік до парламентських виборів. Експертна спільнота це розуміє і готова долучатися до роботи над кодексом. 

3.Закон про податок на виведений капітал. "Маємо надію, що він буде обговорений за повною парламентською процедурою. Що уряд включиться і знайде компенсатори тих втрат, які можливі – порівняно з сьогоднішнім регулюванням", – зазначила Кириченко.

Але не повністю позиція громадських еспертів співпадає з владною.

Юлія Кириченко наголосила: "Перше: ми не підтримуємо скасування депутатської недоторканності, це – послабить парламентаризм. Та ми підтримуємо її обмеження.  Друге – до формування нового Уряду, що відбудеться після наступних парламентських виборів, треба підійти з новим законом про Кабінет Міністрів і формування органів виконавчої влади – треба сформувати так Кабмін, щоб він від самого початку був спроможний виробляти та реалізовувати державну політику. Третє: Закон про адмінпроцедуру. Його немає, але нарешті можна відмовитися від радянської традиції, коли спілування людини з будь-яким держорганом регулюється актом чи окремою інструкцією. Вона зрозуміла чиновнику, а людина не знає, де знайти ту процедуру. Один закон про адмінпроцедуру роз'яснюється всім людям. І людина знає, як підійти до кожного органу і чого вимагати". 

Всі результати Форуму – у відеотрансляції за цим лінком