preloader

Що вас цікавить?

Експерти ЦППР Роман Куйбіда та Максим Середа видали книгу про дисциплінарну відповідальність суддів в Україні

03.09.2013
Загальні новини /
Новини ЦППР

Видання буде цікавим всім хто цікавиться питанням, а особливо – потенційним скаржникам, які дізнаються за що та як суддю можна притягнути до відповідальності, та суддям, які отримають додаткові орієнтири для поліпшення своєї роботи


Дисциплінарна відповідальність суддів в Україні: проблеми законодавства і практики / Куйбіда Р., Середа М. – К.: ФОП Москаленко О.М., 2013. – 72 с.

Видання містить результати громадського моніторингу практики Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради юстиції стосовно притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та звільнення їх за порушення присяги, що сформувалася на основі реформованого у 2010 р. законодавства про судоустрій і статус суддів. Проаналізовано також відповідне національне законодавство на предмет відповідності міжнародним стандартам і потребам практики. Використовувалися лише публічно доступні матеріали.

Видання буде цікавим потенційним скаржникам, оскільки вони знатимуть про те, за яку поведінку суддю можна притягнути до відповідальності; суддям, що дізнаються, яких вчинків слід уникати, і отримають додаткові орієнтири для своєї поведінки; членам і працівникам дисциплінарних органів, які, ознайомившись із зовнішньою оцінкою своєї діяльності, зможуть удосконалити дисциплінарну практику; законотворцям, які отримають імпульс до розвитку законодавства у сфері відповідальності суддів. 

Видання здійснено за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.