preloader

Що вас цікавить?

Експерти ЦППР проаналізували законопроект, спрямований на вдосконалення відповідальності за порушення законодавства про партії

03.09.2018
Протидія політичній корупції /
Запобігання корупції /
Практика запобігання корупції

На думку аналітиків, документ хоч і містить деякі прогресивні ідеї, які стосуються вдосконалення відповідальності за порушення, пов’язані з наданням фінансової підтримки політичним партіям та їхньою фінансовою звітністю, проте потребує системного доопрацювання 


13 липня у Верховній Раді України зареєстровали проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності за порушення, пов’язані з наданням фінансової підтримки політичним партіям та їх фінансовою звітністю» (№ 8597).

Ініціатором цього законопроекту є Уряд, але фактично документ розробляли фахівці Департаменту з питань запобігання політичній корупції НАЗК.

Центр політико-правових реформ проаналізував проект закону. На думку аналітиків, документ хоч і містить деякі прогресивні ідеї, які стосуються вдосконалення відповідальності за порушення, пов’язані з наданням фінансової підтримки політичним партіям та їхньою фінансовою звітністю, проте потребує системного доопрацювання (у тому числі на концептуальному рівні). Цьому має передувати ґрунтовний аналіз усіх проблем у цій сфері.

«Прийняття законопроекту у такій редакції не здатне суттєво покращити ситуацію із забезпеченням правопорядку у сфері фінансування партій та виборчих кампаній, а також подання фінансової звітності партій, виборчих фондів чи фондів референдуму», – переконаний експерт ЦППР Дмитро Калмиков.

Зважаючи на це, фахівці Центру політико-правових реформ запропонували Парламенту повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи.

Завантажити Висновок Центру політико-правових реформ на проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності за порушення, пов’язані з наданням фінансової підтримки політичним партіям та їх фінансовою звітністю» (№ 8597)