preloader

Що вас цікавить?

Експертний висновок про відповідність Конституції України процедури надання дозволу суду на затримання особи з метою її приводу

24.01.2019
Кримінальна юстиція /
Кримінальний процес

Експерний висновок ЦППР на запит судді-доповідача КСУ Олександра Литвинова.


Експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук підготував експертний висновок щодо конституційної скарги про перевірку на відповідність Конституції України положень частини п’ятої статті 190, пункту 1 частини першої та частини третьої статті 309 Кримінального процесуального кодексу України.

Документ підготовлено на запит судді-доповідача Конституційного Суду України Олександра Литвинова в межах розгляду конституційної скарги, поданої Віктором Татьковим.

Висновок ЦППР:

Процедура надання дозволу суду на затримання особи з метою її приводу, передбачена статтями 187–191 КПК України, спрямована на реалізацію права на свободу та особисту недоторканність, а також на виконання зобов’язань держави перед людиною, встановлених статтею 3 Конституції України. У ній забезпечене конституційне право на судовий захист, засади рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом та право на апеляційний перегляд справи, що свідчить про її відповідність принципу верховенства права.

Завантажити повний текст експертного висновку.