preloader

Що вас цікавить?

Дисциплінарна відповідальність прокурорів в Україні: підсумки роботи КДКП за два роки

31.01.2019
Кримінальна юстиція /
Концепція реформування кримінальної юстиції

29 січня відбувся круглий стіл «Дисциплінарна відповідальність прокурорів в Україні», організований Центром політико-правових реформ за фінансової підтримки Ради Європи та Європейського Союзу.


29 січня відбувся круглий стіл «Дисциплінарна відповідальність прокурорів в Україні», організований Центром політико-правових реформ за фінансової підтримки Ради Європи та Європейського Союзу.

Під час заходу експерти Центру політико-правових реформ презентували дослідження «Дисциплінарна відповідальність прокурорів». В обговоренні його висновків та рекомендацій узяли участь члени Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, представники Секретаріату КДКП, Генеральної прокуратури України, Вищої ради правосуддя, Ради прокурорів, двокати, науковці, міжнародні експерти.

Відкриваючи захід, Микола Хавронюк, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ, представив авторів дослідження, а також коротко охарактеризував основні зміни у сфері прокуратури після ухвалення нового Закону «Про прокуратуру» в 2014 році. Саме відповідно до нього у 2017 році й розпочала свою роботу Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів.

У досліджені проаналізовано практику притягнення прокурорів до дисциплінарної відповідальності Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів протягом 2017–2018 рр.

В окремих розділах описано стандарти щодо дисциплінарної відповідальності прокурорів, вивчено підстави для відкриття та відмови у відкритті дисциплінарного провадження,  охарактеризовано порядок здійснення та закриття дисциплінарного провадження. Особливу увагу приділено видам дисциплінарних проступків прокурорів та які з них найчастіше фіксувалися протягом досліджуваного часу та, відповідно, описано практику призначення дисциплінарних стягнень за них.

Основні результати представили автори дослідження Олександр Банчук, Євген Крапивін та Володимир Петраковський.

В обговоренні взяли участь члени КДКП Віктор Шемчук, Станіслав Погребняк, Анатолій Коваленко, Сергій Костенко, Василь Юсип, керівник Секретаріату КДКП Сергій Подкопаєв, представник Генеральної прокуратури України Ігор Приміч, співавтори дослідження Марина Цапок та Борис Малишев, голова правління ГО «Експертний центр з прав людини» Володимир Сущенко, міжнародний експерт Ради Європи Джеремі Макбрайд, представник Посольства США в Україні Пітер Ярош.

Підсумовуючи, Джеремі Макбрайд зазначив, що подібні зовнішні дослідження надзвичайно важливі для відстежування трансформаційних процесів. За його словами, зміни повинні відбуватися найперше в культурі, і зараз ми є свідками таких перемін.

За словами Ольги Дубінської, для Ради Європи дуже важливо, щоб представники громадськості та державних інституцій за одним столом вели конструктивний діалог та шукали шляхи підвищення незалежності та ефективності діяльності прокуратури. І цей захід – один з прикладів такої взаємодії.

Наприкінці заходу Віктор Шемчук зазначив: «Основна функція Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії – змінити якість людського капіталу в органах прокуратури. І що вищою буде ця якість, то менше в КДКП буде роботи в майбутньому».

Завантажити дослідження в повному обсязі. 

Завантажити резюме дослідження українською або англійською

Круглий стіл організовано Центром політико-правових реформ за фінансової підтримки Ради Європи та Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ЦППР, жодною мірою не відображають офіційної позиції Ради Європи та Європейського Союзу.