preloader

Що вас цікавить?

Дискримінаційне е-декларування для антикорупційних активістів: в чому безглуздя?

07.02.2018
Конституціоналізм /
Парламентаризм

І Парламент, і Президент визнали е-декларування для антикорупційних активістів помилкою 2017 року. І ми дуже сподіваємося, що цього тижня Парламент виправить цю помилку, – Юлія Кириченко в ефірі телеканалу "Рада"


Громадськість закликає Парламент якомога швидше скасувати дискримінаційне е-декларування для антикорупційних активістів. Чим обґрунтована така позиція і в чому все безглуздя збоку влади? 

Член правління ЦППР Юлія Кириченко пояснює ситуацію.

Верховна Рада прирівняла громадських активістів до чиновників – людей, що уповноважені виконувати функції держави. Це нелогічно та безглуздо, адже саме для таких осіб передбачено е-декларування, – для тих, які мають доступ до державних коштів, – а отже, мають можливості цим зловживати. Громадські активісти-антикорупційники не можуть сприяти політичної корупції, не можуть її чинити і зловживати державними грошима. Вони просто не мають доступу до державного бюджету.

“Нагадаю, що, як Парламент, так і Президент, визнали це помилкою 2017 року. І ми дуже сподіваємося, що цього тижня Парламент виправить цю помилку”, – наголошує експерт.