Дослідження у сфері корупції: основні результати і рекомендації
У 2017–2018 роках зросла кількість та регулярність різноманітних досліджень у сфері корупції. На яких питаннях вони акцентували увагу, яких висновків дійшли і як рекомендації підготували експерти?
«У 2017–2018 роках зросла кількість та регулярність різноманітних досліджень у сфері корупції. До цього доклалися не лише громадські та міжнародні організації, донори, соціологи, а й бізнес-середовище. На цьому строкатому тлі офіційне державне дослідження стану корупції від НАЗК виглядає мляво», – про це зазначив експерт з аналізу політики Transparency International Україна Олександр Калітенко під час презентації Альтернативного звіту з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики, яка відбулася 26 лютого.
Особливу цікавість становлять дослідження про ставлення громадян до корупції. Так, як показало одне з них, за сприйняттям громадян, корупції стало менше при наданні послуг у ЦНАП, сферах охорони здоров’я, ведення бізнесу, зарахування до шкіл та дитсадків, податковій звітності тощо. З іншого боку, нові антикорупційні органи загалом користуються низьким рівнем довіри з боку громадян. Ще один цікавий факт – населення має амбівалентні погляди на явище корупції, засуджуючи та виправдовуючи її водночас.
Детальний огляд досліджень у сфері корупції за 2017–2018 рр. подано в Альтернативному звіті з оцінки ефективності впровадження державної антикорупційної політики, підготовленому Центром політико-правових реформ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».