preloader

Що вас цікавить?

Для комплексної реформи кримінальної юстиції потрібен закон про кримінальні проступки – Олександр Банчук

13.11.2012
Кримінальна юстиція /
Кримінальний процес

Ухвалення цього закону передбачене у новому Кримінальному процесуальному кодексі України. Крім того, представники влади декларували наміри ухвалити закон про кримінальні проступки в першій половині 2013 року.


Для комплексної реформи системи кримінальної юстиції в Україні необхідно ухвалити закон про кримінальні проступки.

Таку думку висловив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук в ефірі Радіо «Ера».

За його словами, ухвалення цього закону передбачене у новому Кримінальному процесуальному кодексі України (КПК). Крім того, представники влади декларували наміри ухвалити закон про кримінальні проступки в першій половині 2013 року.

«Ним передбачається, що велика кількість складів злочинів (близько 80) будуть перетворені в кримінальні проступки, а це – найлегші злочини. Це означає, що навіть якщо особа буде засуджена, вона не буде визнана судимою, і це не буде потім впливати на реалізацію її інших прав, наприклад, на ту ж саму держслужбу, не буде інших обмежень, які зараз випливають із судимості особи. Це не буде плямою на житті особи»,– сказав Олександр Банчук.

Водночас він додав, що тяжкі злочини (наприклад, вбивство) не можуть кваліфікуватися як кримінальні проступки.

За словами експерта, поняття кримінальних проступків містяться у новому КПК, проте вони набирають чинності з моменту набрання чинності майбутнім законом про кримінальні проступки.

Коментуючи «газову» справу екс-прем’єра Юлії Тимошенко та можливість застосування м’якших санкцій, експерт зазначив, що новий КПК ніяк не вплине на цю справу. «По цій справі пройшли всі  інстанції і, відповідно до перехідних положень КПК ,  цей кодекс не буде застосовуватися», – сказав він. Разом з тим експерт додав, що положення нового КПК поширюватимуться на інші справи, які тривають і де Юлія Тимошенко йде як підозрювана чи обвинувачена.  

Прес-служба Центру політико-правових реформ