preloader

Що вас цікавить?

Дещо про “пехтінг” або українські брехуни, а вам слабо?

25.02.2013
Запобігання корупції /
Практика запобігання і протидії корупції

Як відомо із статті 12 Закону “Про засади запобігання і протидії корупції”, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, до 1 квітня 2013 року повинні подати – вперше в історії України – декларації із зазначенням не лише майна і доходів, а й витрат за 2012 рік.


Як відомо із статті 12 Закону “Про засади запобігання і протидії корупції”, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, до 1 квітня 2013 року повинні подати – вперше в історії України – декларації із зазначенням не лише майна і доходів, а й витрат за 2012 рік. Це надасть змогу не лише порівняти між собою доходи і витрати, а й зафіксувати майновий стан чиновників та інших “причетних” таким чином, щоб у подальшому вже не могло виникнути жодних сумнівів стосовно незаконності виникнення будь-якої власності, не підтвердженої доходами.

У Державній Думі нещодавно був гучний скандал. Один із лідерів правлячої «Єдиної Росії» Володимир Пехтін добровільно склав повноваження депутата парламенту. У глави думського комітету з етики в США, у Флориді, виявилася власність, яку самі американці оцінили в 2 мільйони доларів. Йдеться про апартаменти у двох житлових комплексах в Майамі-Біч та земельну ділянку з будинком в американському місті Волусі.

Голова парламенту Сергій Наришкін щиро подякував колезі-однопартійцю “за чесний вчинок”.
Як відомо, Державна Дума місяць тому прийняла закон про заборону чиновникам і силовикам мати рахунки й нерухомість за кордоном. Серед найактивніших прихильників боротьби з незадекларованими скарбами за кордоном був і старожил Держдуми Володимир Пехтін – один з головних «антикорупціонерів» держави.

Інформацію про пехтінську нерухомість виявив і оприлюднив на своєму сайті “Распил” Олексій Навальний.

Ця історія породила в російській журналістиці новий термін – “пехтінг”. Це звичайна ненависть до тих, хто вкрав вибори і продовжує брехати і вчити виборців, по телевізору, етиці й моралі.

Микола Хавронюк (за матеріалами В. Тимошенко. Здав мандат // Голос України, 21 лютого 2013 р.).