preloader

Що вас цікавить?

Державне Державне бюро розслідувань: коли побачимо результати?

06.03.2019
Кримінальна юстиція /
Органи кримінальної юстиції

Про збільшення результативності роботи Державного бюро розслідувань, необхідні зміни до законодавства та вирішення кадрових питань йшлося під час експертного обговорення «Державне бюро розслідувань: коли побачимо результати?» 6 березня.


Про збільшення результативності роботи Державного бюро розслідувань, необхідні зміни до законодавства та вирішення кадрових питань йшлося під час експертного обговорення «Державне бюро розслідувань: коли побачимо результати?», організованого 6 березня ГО StateWatch у співпраці з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ та Центром політико-правових реформ.

У своєму виступі директор ДБР Роман Труба, зокрема, зупинився на структурі органу та кадрових питаннях. На його думку, потрібно створити відділи ДБР у кожній області. Це б сприяло підвищенню ефективність його роботи, адже сьогодні більшість кримінальних проваджень реєструється у територіальних управліннях ДБР. Проте одне територіальне управління Бюро охоплює кілька областей, що знижує продуктивність роботи.

З такою позицією не погодився експерт ЦППР Олександр Банчук. На його думку, створення відділів ДБР у кожній області загрожує встановленням контролю над ними з боку регіональних еліт, відтак, це не забезпечить реального контролю за чиновниками і правоохоронцями.

Окрім того, він поставив на порядок денний кадрове питання. «Ми витратили багато часу і ресурсів, щоб відібрати слідчих, але ними будуть керувати прокурори, які такого конкурсу не проходили. Такий стан справ закладає великі ризики на майбутнє», – переконаний експерт.

Детальніше про результати обговорення

Відеотрансляція обговорення.

Захід організовано експертною організацією StateWatch в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу та Реанімаційним Пакетом Реформ у рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.