preloader

Що вас цікавить?

Чи спроможна судова система забезпечувати правосуддя на Донбасі? Прес-брифінг у Маріуполі

08.10.2018
Судівництво /
Судоустрій і статус суддів

5 жовтня у Маріуполі обговорили результати дослідження «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації».


5 жовтня експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда взяв участь у прес-брифінгу в Маріуполі, присвяченому обговоренню висновків і рекомендацій, підготовлених за результатами дослідження «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації».

Обговорення відбувалося за кількома напрямками: інституційна спроможність установ системи правосуддя; законодавче  регулювання українського правосуддя; доступ до правосуддя; притягнення до відповідальності за злочини, вчинені в умовах збройної агресії РФ, а участь у ньому взяли судді, прокурори, представники поліції, СБУ, адвокати, правозахисники. Раніше подібні заходи відбулися в Краматорську, Сєверодонецьку та Дніпрі.

Нагадаємо, дослідження проведене за ініціативи, організаційної та фінансової підтримки Програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Його основною метою була оцінка спроможності української системи правосуддя належним чином працювати в умовах збройного конфлікту на Сході України та забезпечувати право на справедливий суд, а також підготовка рекомендацій для зміцнення цієї спроможності. У межах дослідження у липні-серпні 2017 року було проведено чотири фокус-групи (судді, слідчі, адвокати, правозахисники), а у вересні-жовтні – анкетування. Вивчалися такі питання, як наявність необхідної інфраструктури, підготовлених людських і фінансових ресурсів, достатність правового регулювання, відповідність судочинства вимозі про доступ до суду, здатність ефективно розслідувати і притягувати до справедливої відповідальності за вчинення злочинів, зумовлених збройних конфліктом.

З повним текстом можна ознайомитися за посиланням, коротка версія доступна англійською мовою

Переглянути трансляцію прес-брифінгу.