preloader

Що вас цікавить?

Борис Малишев про проект «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні»

18.06.2019
Кримінальна юстиція /
Концепція реформування кримінальної юстиції

13 червня відбулася підсумкова конференція з нагоди офіційного завершення проекту «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».


13 червня відбулася підсумкова конференція з нагоди офіційного завершення проекту «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що з 2015 року впроваджується Радою Європи та фінансується урядом Данії. У межах проекту Рада Європи надавала системну підтримку реформі прокуратури в Україні та розвитку системи безоплатної правової допомоги, а також сприяла посиленню залучення громадськості до процесу реформ. 

На заході Центр політико-правових реформ представив експерт Борис Малишев.

«Великий плюс цього проекту полягає в активному залученні до всіх реформаторських ініціатив, окрім державних органів, структур громадянського суспільства – аналітичних центрів та незалежних експертів», – зазначив він у своєму виступі.

На думку експерта, саме ці суб’єкти здатні об’єктивно та неупереджено оцінити, наскільки плани реформ та практика застосування реформаторських заходів відповідають міжнародним стандартам прав людини та практиці Європейського суду з прав людини.

Борис Малишев виділив три форми залучення структур громадянського суспільства в межах проекту «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні»:

1) аналіз законодавчих ініціатив на відповідність міжнародним стандартам, ефективності реформування відповідних органів, інтересам суспільства;

2) участь експертів та представників аналітичних центрів у тренінгах для прокурорів, слідчих, адвокатів системи безоплатної правової допомоги, суддів, які розглядають кримінальні справи;

3) підготовка аналітичних звітів, які містять оцінку потреб органів системи кримінальної юстиції, або так званих «тіньових звітів» (shadow reports), альтернативних до офіційних, у яких надана об’єктивна та незалежна оцінка впровадження певних ініціатив чи діяльності державного органа у сфері кримінальної юстиції.

«Завдяки залученню інститутів громадянського суспільства проект був більш ефективним та успішним», – підсумував Борис Малишев та подякував Раді Європи й уряду Данії за підтримку та допомогу в реформуванні сфери кримінальної юстиції.

Нагадаємо, саме за підтримки Ради Європи Центр політико-правових реформ дослідив та дав свою оцінку діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів в 2017–2018 роках. Результати дослідження, над яким працювали Олександр Банчук, Михайло Каменєв, Євген Крапивін, Борис Малишев, Володимир Петраковський та Марина Цапок, лягли в основу звіту «Дисциплінарна відповідальність прокурорів в Україні», опублікованого на початку 2019 року.