preloader

Що вас цікавить?

Політичний аналіз подій за період з 1 по 8 липня 2019 року

08.07.2019

Щотижневий політичний аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

У рубриці “Щотижневий політичний аналіз” подана вся щотижнева аналітика, здійснювана Центром політико-правових реформ.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua.



Громадське бачення пріоритетних реформ представлено на щорічній Конференції з реформ в Україні (Ukraine Reform Conference), що відбулася в Торонто


2-3 липня у м. Торонто (Канада) відбулася щорічна конференція з реформ в Україні  (Ukraine Reform Conference). У конференції взяли участь представники урядів України, держав, які підтримують Україну в реформуванні, а також представники бізнесу і громадянського суспільства. Про високий рівень конференції свідчить участь у ній Президента України В. Зеленського, Прем’єр-міністра Канади Дж. Трюдо, міністрів урядів різних країн.

На заході представлені Принципи Торонто: ключові пріоритети проведення реформ на 2019-2023 роки, деталізовані у галузевих брифах з питань реформ в Україні. Ці документи розроблені громадським сектором та широко обговорені в регіонах України. До розроблення Принципів і галузевих брифів долучалися й експерти ЦППР.

Більшість доповідачів на конференції зазначили сферу верховенства права і правосуддя як пріоритетну для подальшого впровадження реформ. Позитивним сигналом є створення Вищого антикорупційного суду. Прискорення економічного зростання та підвищення довіри інвесторів неможливе без утвердження справедливості та верховенства права, побудови стійких і спроможних інституцій, які відповідають за це. Побудова таких інституцій є нагальним завданням України.

Зокрема, пріоритетами судової реформи на найближчі роки експерти вважають потребу збільшити представництво громадянського суспільства в органах, що відповідають за добір та притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів. На думку експертів, слід також запровадити справжні конкурсні процедури добору на посаду суддів Конституційного Суду України, запровадити зовнішнє незалежне оцінювання як обов’язкову умову доступу до правничих професій, підвищити рівень виконання судових рішень та рівень сервісної орієнтованості судів. У сфері антикорупційної реформи ключовими завданнями експерти бачать перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції, відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, позбавлення Служби безпеки України невластивих їй функцій боротьби з корупцією.  Крім того, надзвичайно важливим є продовжити реформу публічних закупівель через удосконалення системи ProZorro та відновити довіру до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через зміну керівництва цього органу.