preloader

Що вас цікавить?

Аналітичний звіт про стан реалізації НАЗК, Міністерством юстиції України, профільним Комітетом ВРУ повноважень у сфері здійснення антикорупційної експертизи НПА та їх проектів у 2015–2019 роках

05.11.2019
Запобігання корупції /
Антикорупційна експертиза

Експерти ЦППР проаналізувати, як державні органи готують антикорупційну експертизу. 


Завантажити

Антикорупційна експертиза в Україніце діяльність певних суб’єктів із виявлення в НПА чи проектах НПА норм (положень), які самостійно чи у поєднанні з іншими нормами (положеннями) можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією (корупціогенних факторів).

Виходячи з приписів ст. 55 Закону «Про запобігання корупції» антикорупційна експертиза буває:

1) обов’язковою (її зобов’язані здійснювати на постійній основі Міністерство юстиції України та Комітет ВР, до предмета відання якого належить питання боротьби з корупцією);

2) необов’язковою (її можуть здійснювати НАЗК та громадськість).

Антикорупційна експертиза, здійснювана кожним із зазначених суб’єктів, має низку особливостей як під кутом зору законодавчого регулювання, так і під кутом зору реальної практики його застосування. Тому більш детально про сучасний стан антикорупційної експертизи йтиметься у контексті кожної із зазначених вище державних інституцій.

Експерти ЦППР проаналізувати здійснення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції, Міністерством юстиції України, профільним комітетом ВРУ. 

Цей звіт підготовлено за підтримки Європейського Союзу в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади». Зміст звіту є предметом відповідальності Центру політико-правових реформ і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.