preloader

Що вас цікавить?

Висновки з міжнародного круглого столу «Депутатський імунітет та індемнітет. Зміни до Конституції»

18.10.2018
Конституціоналізм /
Референдум

Підсумки обговорення питання депутатського імунітету з народними депутатами, представниками експертної та міжнародної спільноти: поняття, проблеми, можливі варіанти вирішення.


4 жовтня у Верховній Раді України відбувся міжнародний круглий стіл «Депутатський імунітет та індемнітет. Зміни до Конституції», організований Програмою USAID «РАДА», Центром політико-правових реформ, Венеціанською комісією Ради Європи спільно Міжнародним Інститутом демократії і сприяння виборам (International IDEA) за підтримки Європейського Союзу.

У заході взяли участь народні депутати України, представники міжнародних організацій, Апарату Верховної Ради України, а також експерти громадянського суспільства. Учасники обговорили, чи варто скасовувати або обмежувати депутатську недоторканність, та проблеми, пов'язані зі застосуванням цього механізму.

За результатами круглого столу підготовлено висновки, у яких розкрито основні проблеми, пов’язані з питанням депутатської недоторканності, можливі варіанти їх вирішення та загальні висновки.

З повним текстом висновків можна ознайомитися за посиланням (текст англійською).