Влада має поважати Конституцію, або йти геть, – переможці студентського конкурсу есе «Де я і Конституція»
В офісі Реанімаційного пакету реформ РПР) відбулося нагородження переможців студентського конкурсу есе «Де я і Конституція». Авторів найкращих есе привітали заступниця Голови Верховної Ради Оксана Сироїд, голова Центру політико-правових реформ (ЦППР) і головний експерт РПР Ігор Коліушко, ініціаторка конкурсу, очільниця напрямку конституційного права ЦППР Юлія Кириченко та Дмитро Калмиков, експерт ЦППР, член журі конкурсу.
В офісі Реанімаційного пакету реформ РПР) відбулося нагородження переможців студентського конкурсу есе «Де я і Конституція». Авторів найкращих есе привітали заступниця Голови Верховної Ради Оксана Сироїд, голова Центру політико-правових реформ (ЦППР) і головний експерт РПР Ігор Коліушко, ініціаторка конкурсу, очільниця напрямку конституційного права ЦППР Юлія Кириченко та Дмитро Калмиков, експерт ЦППР, член журі конкурсу.
Переможцями конкурсу есе за вибором Конкурсної комісії у складі Ігора Коліушка, Миколи Хавронюка, Дмитра Калмикова, Романа Куйбіди, Олександра Банчука та Юлії Кириченко стали:
1 місце – Руссу Анастасія Олександрівна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, інститут журналістики, 2 курс);
2 місце – Бондаренко Богдан Олегович (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, юридичний факультет, 1 курс магістратури), Коковін Олег Олександрович (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, юридичний факультет, 3 курс);
3 місце – Волошин Олександр Миколайович (Національний університет «Одеська юридична академія», факультет підготовки слідчих, 4 курс), Луценко Лілія Володимирівна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, економічний факультет, 1 курс), Омельчак Дмитро Юрійович (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, інститут прокуратури та кримінальної юстиції, 4 курс).
«Учасники конкурсу дуже влучно писали про Конституцію як ідеологію держави, про можливість оновлення влади через Конституцію, про нові погляди на Основний закон України», – сказала на церемонії нагородження Юлія Кириченко. Дмитро Калмиков відзначив, що у студентських роботах не було популізму так властивого теперішнім політикам, також звучала однозначна вимога до влади неухильно дотримуватися Конституції і тим подавати приклад і спонукати усіх дотримуватися Основного Закону: «Нагальним і частим питанням від учасників було: «А чи маємо ми змушувати владу дотримуватись Конституції? Це влада має нас змушувати дотримуватися правил, законів. Ми не повинні змушувати це робити владу. Так не має бути. У владу має приходити людина, яка має певні внутрішні цінності. Щоби такі люди прийшли, треба виховати в собі ці цінності. І йти у владу. Тоді саме ми змінимо відношення влади до Конституції і не треба буде нікого змушувати», – процитував студентські роботи Дмитро Калмиков.
Ігор Коліушко подякував студентам – учасникам конкурсу за виявлення активної життєвої позиції. Серед авторів есе – студенти юридичних факультетів, майбутні політологи та представники технічних вишів. «Ваша участь у конкурсі – це перший крок, який наближує вас до розуміння важливості Конституції. Ваша самостійна творча думка мене надихає. Такі люди як ви потрібні всюди. Адже Конституція – це не документ юристів, – це документ громадян, який створює суспільний лад».
Заступниця Голови Верховної Ради Оксана Сироїд закликала студентів ставитися до Конституції як до своєї власності і не віддавати владу над Основним Законом депутатам і високопосадовцям: «Багато з вас писали про те, чому влада не дотримується Конституції. Я вам скажу: тому що влада думає, що має власність на неї. Я вважаю перемогою вашу готовність брати на себе відповідальність за долю країни через знання і популяризацію Конституції».
Оксана Сироїд вручила диплом переможиці конкурсу Анастасії Руссу та після виступу студентки запросила її до співпраці у стінах парламенту: «Часто кажуть, що всі проблеми виникають від ментальності народу. Інші вважають – ментальності немає. Як на мене, ментальність має велике значеннями. Ми звикли бути на других ролях. Проте зараз маємо будувати нову ментальність. Як гебрайський народ народжував свою ментальність 40 років після століть рабства, так і українці шукають власний шлях після життя у неволі. Знаєте, коли Незалежній Україні виповниться 40 років, мені буде 35 і я зможу стати президентом,» – сказала Анастасія Руссу.
Центр політико-правових реформ і Реанімаційний Пакет Реформ висловлюють подяку всім учасникам конкурсу та бажають творчого натхнення й успіхів.
Цей проект «Зміцнення ролі громадянського суспільства в конституційному процесі через проведення інформаційної кампанії» виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Конституція ― ключ до успіху країни