preloader

Що вас цікавить?

Зміцнення ролі громадянського суспільства в конституційному процесі через проведення інформаційної кампанії

Донор: USAID/Pact
Бюджет: 133583.00 USD
Реалізація: 15-10-2015-30-06-2016

Актуальність проекту

Відсутність Конституції, яка користується повагою і авторитетністю серед суспільства.

Існуюча Конституція України є надзвичайно слабкою і не виконує свою роль Основного закону країни. Громадяни України не вірять в ефективність Конституції, в той час як уряд схиляється до порушення Основного закону. Причини для цього були наступні:

  1. порушення процедури внесення змін до Конституції України в уряді (у 2004 році, 2010 році, і 2014);
  2. нездатність Конституційного суду захищати Конституцію України; і
  3. збройний опір громадянського суспільства (Революція гідності) проти узурпації влади.

Новий етап у конституційному розвитку в Україні в даний час запущений. Необхідним елементом успішного процесу конституційної реформи є інформування громадськості та залучення незалежних експертів, громадських активістів та активних студентів у процес проектування нових конституційних норм. В даний час процес конституційних реформ характеризується відсутністю відкритості та неадекватним інформуванням громадськості про конституційні процеси і очікувані конституційні зміни. Також  є недостатнім розуміння ролі Конституції у суспільстві. Крім того, не розроблені механізми зворотнього зв'язку для громадянського суспільства щодо інформування влади про необхідні конституційні зміни в інтересах суспільства.

Громадянському суспільству необхідно не тільки брати участь у процесі розробки та делегування експертів до слухань у комітетах, але також необхідно контролювати процес, періодично публікуючи відгуки, що було і не було досягнуто в плані конституційної реформи.

Громадянське суспільство повинно взяти на себе ініціативу широко інформуючи громадськість і створити реальну суспільну потребу в конституційних змінах в суспільстві в цілому, пояснюючи, чому конституційні зміни необхідні.

У зв'язку з цим, в рамках даного проекту ми запускаємо інформаційну кампанію, спрямовану на об'єктивне інформування громадськості щодо конституційної реформи і підвищення престижу Конституції України в суспільстві.

Загальна мета

Посилити суспільний запит на проведення конституційної реформи в інтересах українського суспільства в межах чинної Конституції України.

Цілі

  1. провести інформаційну кампанію на національному рівні щодо процесу конституційної реформи;
  2. провести просвітницьку кампанію в окремих регіонах щодо конституційних змін і процесу конституційної реформи;
  3. консолідувати позиції експертів щодо балансу повноважень та скоординувати діяльність з іншими організаціями громадянського суспільства в Україні щодо процесу конституційної реформи.

Результати

  • Записано 61 телепередачу.
  • Загальна кількість журналістів, які були присутні на регіональних прес-конференціях 223. 
  • Для 41 регіонального журналіста було проведено одноденний тренінг в Києві з залученням найкращих експертів та журналістів в сфері конституційного права.
  • На студентський конкурс есе було отримано 32 роботи студентів з 12 міст.
  • На національному рівні з перевищенням плану було опубліковано 38 статей в періодичних виданнях, експерти інформаційної кампанії взяли участь у 30 телепередачах та 16 радіопередачах.
  • Розроблено 10 інфографік.
  • Протягом 2016 року було підготовлено 9 аналітичних записок щодо проходження конституційної реформи в України.
  • Проведено громадський святковий Концерт-перформанс до 20-річчя Конституції в Національній філармонії.