Що вас цікавить?

Конференція «Стан та перспективи реформи державного управління в Україні»

27.04.2017
Загальні новини /
Новини ЦППР

27 квітня 2017 року Центр політико-правових реформ спільно з Кабінетом Міністрів України, Нацагентством України з питань державної служби та РПР,  за підтримки МФ «Відродження» провели конференцію, присвячену адміністративній реформі.


27 квітня 2017 року Центр політико-правових реформ спільно з Кабінетом Міністрів України, Національним агентством України з питань державної служби та Реанімаційним пакетом реформ, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», провели конференцію, присвячену адміністративній реформі. 

Відкриваючи конференцію, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що Уряд зробить все можливе, аби провести реформу державного управління в Україні. Треба подолати інституційну слабкість державного апарату та сформувати ефективну систему державного управління, де буде і ефективний аналіз державної політики, і якісні адміністративні послуги. Уряд визначив відповідальним за цю реформу Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка, і нарешті Володимир Гройсман перейшов до практичних кроків щодо реформування міністерств. 

      

Директор Міжнародного фонду "Відродження" Євген Бистрицький наголосив, що сьогоднішні зміни в Уряді – революційні, адже ми справді почали перехід до формування публічної політики. Фонд вітає тісну співпрацю Уряду з неурядовими організаціями у такій важлиій реформі, як реформа публічного адміністрування. 

Голова Правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко  у своєму виступі зупинився,  насамперед, на питаннях реформування міністерств задля перетворення їх в інституції, що працюють на основі аналізу політики. У кожному міністерстві, наголосив Ігор Коліушко, потрібно сформувати від трьох до шести нових департаментів (або генеральні директорати), які б охоплювали усю сферу відповідальності міністерства щодо формування та реалізації політики. Також він зазначив, що усі адміністративні функції (як-от надання адміністративних послуг, управління підприємствами) повинні бути децентралізовані та/або передані до компетенції інших центральних органів виконавчої влади. 

Міністр КМУ Олександр Саєнко в своїй доповіді проінформував учасників конференції про плани Уряду щодо реформи мінстерств та розказав про зміст останніх ухвалених Кабміном рішень. Важливо, що Урядом вже визначено 10 міністерств, де розпочинається реформування апаратів. 

Тетяна Ковтун, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України, звернула увагу: наразі одним з головних викликів є те, що потрібно залучити максимально можливу кількість висококваліфікованих спеціалістів, які зможуть готувати зрозумілу та корисну аналітику. Але також необхідно враховувати та дослухатися до пропозицій фахівців, які вже давно працюють в міністерствах. Наразі Урядом розроблено детальний план впровадження реформи міністерств. 

"Реформу треба робити бліцом, швидко", – каже народний депутат Верховної Ради України Альона Шкрум, – "на неї не потрібно аж так багато часу, все вже давно проаналізовано і прописано до нас. Колеги з Заходу якраз і наголошують на тому, що швидка реформа – це запорука успіху".  

Окремим блоком обговорювалося питання реформування державної служби в Україні. Керівник НАДС Костянтин Ващенко надав обгрунтовані статистичні показники, які підтверджують дієвість нового Закону про державну службу, в тому числі у питанні ефективності конкурсів на посади державної служби та покращенні умов оплати праці державних службовців. 

Заступник голови правління ЦППР Віктор Тимощук також підтвердив позитивні досягнення нового Закону про державну службу. Крім того, він виділив і ряд проблем та недоліків у цій сфері, зокрема, це непоширення цього Закону на "органи ці спеціальними званнями", недоліки дисциплінарної процедури, проблеми конкурсної процедури відбору службовців категорії "А" (домінування суб'єктивізму при оцінюванні кандидатів,  неефективна робота окремих членів Комісії за "посадою", брак довіри до анонімності тестувань та ситуаційних завдань тощо). Але на цьому етапі найважливіше завдання – захистити Закон про державну службу від спроб його ревізії. 

Переглянути всі фото з заходу можна за посиланням