preloader

Що вас цікавить?

Дослідження "Громадська участь у прийнятті рішень в країнах Східного партнерства Частина II: практика та втілення"

22.05.2017
Публічна адміністрація /
Адміністративно-територіальний устрій

Дослідження Ради Європи про 6 країн Східного партнерства, де аналітику щодо українських реалій виконали експерти ЦППР Віктор Тимощук та Євген Школьний 


Нове дослідження Ради Європи «Громадська участь у прийнятті рішень в країнах Східного партнерства частина II: практика та втілення » вже опубліковано та вільне для ознайомлення англійською мовою.

Воно містить 24 предметні дослідження з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, України та Білорусі, а також включає конкретні рекомендації для кожної країни, її історичні уроки та регіональну стратегію.

Дослідження українських реалій законотворчості та громадських ініціатив виконали експерти Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук та Євген Школьний. Для того, аби повномасштабно висвітлити ситуацію щодо участі громадськості та стейкхолдерів у законотворчих процесах та прийнятті політичних рішень, ефективності цих процесів в Україні на практиці, вони використали різноманітні методи дослідження, в тому числі й експертні інтерв’ю з представниками влади та громадянського суспільства.

Зокрема, в опитуванні взяли участь: народні депутати України VIII скликання Альона Шкрум та Тетяна Острікова, екс-заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, радник Міністра юстиції України Роман Усенко, член правління Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко, та інші. У дослідженні звернено увагу на конкретні аспекти законотворчих процесів та громадської активності в державі за останні роки, а також на проблеми, що постають перед Україною в цьому напрямі.

Також робота містить конкретні поради та рекомендації, які, при умові їх втілення у життя, зможуть не тільки поглибити процес залучення громадян України до законотворчих процесів та ухвалення політичних рішень, а й змусити органи державної влади до тіснішої співпраці з громадськістю задля ефективнішого формування та здійснення державної політики. 

Громадська участь у прийнятті рішень в країнах Східного партнерства Частина II: практика та втілення (pdf, eng)