preloader

Що вас цікавить?

Діалог влади та громадян: зміни до Конституції обговорили в Житомирі

28.11.2019
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

Політики, державні діячі, громадські активісти, науковці та конституціоналісти обмінялися думками та обговорили останні пропоновані зміни до Конституції України.


26 листопада в Житомирі відбувся публічний форум «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами», під час якого політики, державні діячі, громадські активісти, науковці та конституціоналісти обмінялися думками та обговорили останні пропоновані зміни до Конституції України.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року Президент України подав до Верховної Ради України сім законопроектів про внесення змін до Конституції України.

«На жаль, нові конституційні ініціативи Президента не обговорювалися в експертному середовищі і взагалі стали сюрпризом для багатьох фахівців, що свідчить про закритість процесу і відсутність діалогу влади та громадян», – зауважила експертка Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко під час прес-конференції, яка передувала форуму.

Публічні форуми з обговорення конституційних змін ініційовані самою громадськістю, заплановано, що вони охоплять щонайменше десять міст України. Перший захід відбувся у Львові 18 листопада, Житомир став другим містом, де публічно дискутували з приводу президентських законопроектів.

На початку заходу Олена Боцко з Національного Демократичного Інституту представила дослідження довіри до інститутів влади, політичних партій та викликів для українців. Так, результати показали, що війну на Сході України українці називають найбільшою проблемою, довіра до Президента становить понад 76%, йому ж наші співвітчизники найбільше довіряють у впровадженні змін, а 34% громадян готові підтримати політичну партію, яка представляє людей, «таких, як я».

У дискусії взяли участь народні депутатки України Вікторія Подгорна та Вікторія Сюмар, представники різних політичних партій Микола Янович, Олег Ніколайчук, Сергій Крамаренко, експерти Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко та Олександр Марусяк, аналітик Центру UA Назар Заболотний.

Після дискусії  учасники об’єдналися в групи та аналізували законопроекти про внесення змін до Конституції, подані Президентом, та обмінялися думками з їхнього приводу – які положенням варто доопрацювати, що може становити небезпеку, а від чого взагалі краще відмовитися.  

Для того, щоб змінювати Конституцію, потрібне комплексне бачення конституційної реформи, а не лише точкові зміни, а також широкі громадські й експертні обговорення – такого висновку дійшли учасники форуму після роботи в групах.

Нагадаємо, публічні форуми «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами» відбудуться в десяти містах України протягом листопада 2019 – лютого 2010 року. За задумом організаторів, такі форуми сприятимуть відкритому інклюзивному діалогу з громадянами про конституційний процес в Україні, підвищенню обізнаності громадян з конституційною реформою та побудові діалогу між громадянами, політичними партіями, обраними особами та експертним середовищем.

Найближчим часом форуми відбудуться в Черкасах (4 грудня) та Запоріжжі (16 грудня).

Захід організовано Національним Демократичним Інститутом у співпраці з Центром політико-правових реформ, Інститутом «Республіка», Реанімаційним Пакетом Реформ, Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).