preloader

Що вас цікавить?

Результати опитування “Державне бюро розслідувань: пріоритети роботи”


Завантажити

О. Банчук, Є. Крапивін, Б. Малишев, В. Петраковський


22 листопада 2017 року Президент України призначив Романа Трубу директором Державного бюро розслідувань, який згодом затвердив своїх заступників.

13 грудня Кабінет Міністрів України затвердив структуру ДБР, а протягом місяця з дня свого призначення Директор повинен представити програму розвитку нового органу правопорядку на 5 років. Вже в середині або наприкінці 2018 року цей орган має запрацювати, а прокуратура перестане розслідувати злочини, які віднесені до підслідності ДБР. Мова йде про найрезонансніші злочини в країні за участю високопосадовців та правоохоронців, які до цього розслідувались недостатньо ефективно внаслідок поєднання в органах прокуратури функції слідства та процесуального керівництва.

Створення ДБР, про яке йшла мова майже 20 років історії нашої держави, є значним кроком в сфері реформування органів правопорядку. Однак відкритим є питання очікувань як експертів, так і громадськості щодо проблем, які пов’язані з функціонуванням цього органу.

Центр політико-правових реформ (ЦППР) та Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ) провели опитування (шляхом онлайн-анкетування) експертів і громадськості щодо очікувань від ДБР. 

Онлайн-анкетування відбувалося з 4 по 15 грудня 2017 року і охопило понад 40 експертів та 110 представників громадськості. Анкета для експертів складалася з понад 20 питань, а вибірка сформована відповідно до участі цих експертів у створенні ДБР. Водночас окрема анкета, менша за обсягом, була запропонована представникам громадськості, вибірка яких хоч і не є репрезентативною, однак відображає певні тенденції у поглядах серед громадянського суспільства.


Вам може бути цікаво