Одне рішення Конституційного суду і сотні топпосадовців полегшено видихають
Українське суспільство перебуває в пошуку людей, які здатні очолити реформи, каже правознавець Микола Хавронюк.
59 років, правознавець-кримінолог Народився 24 травня 1961-го в селі Гостра Могила Ставищенського району Київської області. Батько військовослужбовець, мати кравчиня.
Закінчив юридичний факультет військового інституту Міністерства оборони СРСР у Москві. Має науковий ступінь доктора юридичних наук, звання заслуженого юриста України.
З 2012 року директор із наукового розвитку і член правління Центру політико-правових реформ.
З 2017-го професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Співавтор низки законопроєктів із питань кримінального, кримінального процесуального, адміністративного права.
Автор і співавтор близько 50 монографій, підручників, навчальних посібників і коментарів до законів, понад 250 наукових і більш як 50 публіцистичних статей. Живе в Києві. Дружина Ірина домогосподарка. Виховали дочку і двох синів.
Хобі спорт, кіно, подорожі, історія. Улюблені письменники: Григорій Квітка-Основ’яненко, Микола Гоголь, Антон Чехов, Михайло Булгаков. Найкращою після України вважає Німеччину, де жив сім років
Європейський суд з прав людини 21 січня ухвалив рішення у справах Майдану. Визнав, що влада заважала мирним протестам, умисно застосовувала жорстокість. Держава відповідальна за вбивство протестувальника Юрія Вербицького.
Про що свідчить це рішення?
– Це моральна і якоюсь мірою фінансова сатисфакція тим, хто постраждав під час подій на Майдані в 2013-2014 роках. Суд визнав, що держава Україна щодо своїх громадян була неправа. Створив прецедент. Якщо влада знову вдасться до силового придушення протестів, відповідальні за такі рішення будуть покарані. ЄСПЛ дав зрозуміти, що, як раніше, не буде.