preloader

Що вас цікавить?

Зміни до Конституції України: політики та громадськість обговорили пропозиції Президента в Ужгороді

30.01.2020
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

27 січня публічний форум «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами» відбувся в Ужгороді.


27 січня публічний форум «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами» відбувся в Ужгороді. Протягом заходу присутні обговорили основні положення законопроектів про зміни до Конституції, запропонованих Президентом України, обмінялися думками з приводу них, а також запропонували власне бачення необхідних змін.

Традиційно, самому форуму передувала прес-конференція, під час якої Юлія Кириченко, експертка з конституційного права Центру політико-правових реформ, Олександр Марусяк, експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ, Михайло Савчин, доктор юридичних наук, професор Ужгородського національного університету, та Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту «Республіка», поспілкувалися про конституційний процес з журналістами.

Публічний форум в Ужгороді розпочався з презентації напрацювань учасників попередніх шести форумів, які відбулися в різних містах України. Результати представила Олександра Гліжинська.

Надалі присутні обговорили законопроекти про конституційні зміни разом з Михайлом Лабою, народним депутатом України (фракція політичної партії «Слуга народу»), Софією Фединою, народною депутаткою України (фракція політичної партії «Європейська Солідарність»), Андрієм Шекетою, депутатом Закарпатської обласної ради (політична партія ВО «Батьківщина»), Артуром Северенчуком, головою Ужгородської місцевої організації політичної партії «Опозиційна Платформа – За Життя», Олександром Марусяком, експертом Центру політико-правових реформ, та Володимиром Феськовим, експертом з децентралізації Інституту Політичної Освіти.

Під час дискусії торкнулися доцільності змін до Конституції, важливості відкритого та прозорого конституційного процесу із залученням громадян.

Після завершення панельної дискусії учасники заходу у форматі «світового кафе» напрацьовували та презентували своє бачення, як покращити зміни до Конституції.

Це вже сьомий із десяти запланованих форумів. Раніше заходи відбулися у Львові, Житомирі, Києві, Черкасах, Запоріжжі, Рівному. До обговорення конституційного процесу долучилося понад 600 учасників, серед яких місцеві активісти, експерти, науковці, лідери і активісти громадських організацій, політичних партій, молодіжних організацій, народні депутати України, депутати місцевих рад, вчителі, журналісти. За задумом організаторів, такі форуми сприятимуть відкритому інклюзивному діалогу з громадянами про конституційний процес в Україні, підвищенню обізнаності громадян з конституційною реформою та побудові діалогу між громадянами, політичними партіями, обраними особами та експертним середовищем. Рекомендуємо переглянути​ коротке відео про заходи в інших містах.

Наступний форум відбудеться 3 лютого в Одесі. До участі запрошуємо активних громадян, представників місцевих осередків політичних партій, народних депутатів України та депутатів місцевих рад, громадських активістів, експертів, журналістів з Одеської, Херсонської, Миколаївської областей.

 

Захід організовано Національним Демократичним Інститутом у співпраці з Центром політико-правових реформ, Інститутом «Республіка», Реанімаційним Пакетом Реформ, Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).