preloader

Що вас цікавить?

Закон про всеукраїнський референдум у першому читанні повинні ухвалити депутати чинного скликання

05.12.2018
Конституціоналізм /
Референдум

4 грудня у Верховній Раді України відбувся прес-брифінг, присвчений питанню всеукраїнського референдуму. 


4 грудня на прес-брифінгу у Верховній Раді України народні депутати України Олександр Черненко та Світлана Заліщук й експерт ЦППР Богдан Бондаренко наголосили на необхідності ухвалити в першому читанні проект Закону "Про всеукраїнський референдум" до наступних парламентських виборів.

Нагадаємо, сьогодні в Україні немає чинного закону про всеукраїнський референдум. Попередній закон, ухвалений в 2012 року був визнаним неконституційним 27 квітгня цього року

У 2015 році група народних депутатів України зареєструвала проект Закону України "Про всеукраїнський референдум" №2145а. Станом на сьогодні він розглянутий профільним комітетом, проте досі не винесений на розгляд Парламенту.

У вересні 2018 року у Верховній Раді України за участі експертів ЦППР відбувся круглий стіл "Проблеми законодавчого забезпечення проведення референдумів в Україні", на якому обговорювалася проблема відсутності референдумного законодавства та проект закону №2145а. З резолюцією за результатами заходу можна ознайомитися за посиланням.