preloader

Що вас цікавить?

Закон не дозволяє порушити кримінальну справу проти журналіста TBi Усова – коментар М. Хавронюка

10.04.2012
Кримінальна юстиція /
Кримінальне право

Закон не дозволяє порушити кримінальну справу проти журналіста TBi Костянтина Усова, який провів розслідування умов утримання у Лук’янівському СІЗО, давши хабар працівникові цієї установи. У коментарі телеканалу СТБ Микола Хавронюк роз’яснив правовий бік цього питання


Закон не дозволяє порушити кримінальну справу проти журналіста TBi Костянтина Усова, який провів розслідування умов утримання у Лук’янівському СІЗО, давши хабар працівникові цієї установи.

Про це заявив експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк у коментарі телеканалу СТБ.

 Відео можна переглянути тут 

«Давання хабара, ст. 369, але в частині шостій статті чітко сказано, що якщо особа, яка дала хабар, до порушення кримінальної справи стосовно неї повідомила про це органам досудового розслідування, то така особа звільняється від кримінальної відповідальності. Наскільки мені відомо, цей сюжет з’явився 4 квітня і таким чином Усов через його оприлюднення повідомив органам досудового розслідування про вчинений злочин», – сказав Микола Хавронюк.

Інформацію про плани прокуратури порушити справу проти журналіста Костянтина Усова оприлюднив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець.

Сам журналіст фактів погроз не підтвердив, але й не спростував. Лише повідомив, що прокуратура занадто прискіплива не тільки до оприлюднених ним фактів, а й до того, яким чином добував інформацію.

«Мене і мою команду починає опитувати прокуратура. В принципі, це нормально, але чим все закінчиться, не знає ніхто», – повідомив Костянтин Усов, журналіст:

Це перший випадок, коли хабарництво з боку працівника СІЗО зафіксовано.