preloader

Що вас цікавить?

Вища рада правосуддя привідчиняє двері для представників ЗМІ та громадськості

27.04.2020
Судівництво /
Судоустрій і статус суддів

27 квітня ВРП здійснює трансляцію свого засідання. 


Подія

25 квітня Вища рада правосуддя (ВРП) повідомила, що допускатиме представників ЗМІ та громадськості до засідань ВРП та її органів у період карантину за умови використання індивідуальних засобів захисту та попередньої акредитації. Для безпечного розміщення у залі засідань визначено для представників ЗМІ та громадськості 10 місць, в інших залах – 4 місця. Допуск буде надаватися особам у порядку черговості відповідно до списку акредитації.

27 квітня ВРП здійснює трансляцію свого засідання, де розпочато розгляд рекомендацій про призначення суддів. Всього заплановано розглянути 467 рекомендацій (по 20 рекомендацій протягом засідань 27-29 квітня).

Раніше – на початку карантину – ВРП заборонила доступ відвідувачів до свого приміщення, за деякими винятками, які однак не стосувалися представників медіа та громадськості.

Оцінка ЦППР

Дозвіл бути присутнім на засіданнях ВРП та її дисциплінарних палат до 10 (або до 4 залежно від зали) представників ЗМІ чи громадськості, а також онлайнтрансляція засідань – це безумовно крок до виконання вимог закону (ч. 1 ст. 30 Закону «Про Вищу раду правосуддя») про відкритість таких засідань.

Сьогодні представники ЗМІ та громадськості позбавлені можливості скористатися громадським транспортом. Крім того, кількість місць у залі суттєво обмежена. Тому забезпечити онлайнтрансляцію – найкраще рішення в умовах карантину. Важливо, щоб воно було не одноразовим, а стосувалося усіх засідань, які проводить ВРП та дисциплінарні палати.

Нагадаємо, що напередодні, 24 квітня, низка громадських організацій закликала представників судів і ВРП забезпечити відкритість свої роботи, як того вимагає закон. Оскільки в умовах карантину обмежений допуск до приміщення суду чи ВРП може бути виправданим кроком, то виходом із ситуації може бути онлайнтрасляція засідань судів і ВРП.