preloader

Що вас цікавить?

Влада має визначитися з напрямком конституційної реформи до виборів Президента – Коліушко

04.04.2014
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

Визначитися із напрямком конституційної реформи треба до президентських виборів. Бо після цього буде дуже тяжко протистояти бажанню новообраного президента сформувати під себе напрямок конституційної реформи – коментар Ігоря Коліушка агентству “Укрінформ”


Проект закону про внесення змін до Конституції має бути  розроблений і поданий на розгляд Верховної Ради до 15 квітня – відповідно до постанови від 4 березня 2014 року про створення Тимчасової спеціальної комісії для його підготовки. Цей термін важливий для української влади, оскільки з напрямком конституційної реформи треба визначитися саме до президентських виборів.

Так прокоментував Укрінформу заяву Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка про те, що проект нової  Конституції буде готовий через два тижні, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

“Природно, що Яценюк розуміє, що визначитися із напрямком конституційної реформи треба до президентських виборів. Бо після президентських виборів буде дуже тяжко протистояти бажанню новообраного президента сформувати під себе напрямок конституційної реформи. Тому ця заява цілком логічна”, – підкреслив Ігор Коліушко.

Водночас він загострив увагу на тому, що Тимчасова спеціальна комісія, створена Верховною Радою, працює закрито, вона не запрошувала відомих експертів і науковців на свої засідання, не зверталася до них за допомогою, і ніякої інформації про її роботу немає.

“Півтора десятка найвідоміших фахівців у сфері конституційного права нічого не про це не знають і ні до чого не залучаються. Тому я і виступив з ініціативою звернення, яке опубліковане на сайті Центру політико-правових реформ. І, власне, відповідно до цього звернення ми почали працювати науково-громадською неформальною робочою групою. Завтра ми проводимо чергове засідання, на яке – напевно, у зв’язку з оприлюдненням нашого звернення – раптом захотів уже прийти голова Тимчасової спеціальної комісії Руслан Князевич. Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться і ми вперше нарешті поспілкуємося про те, що і як робиться у Верховній Раді, висловимо свої побажання, поділимося своїми напрацюваннями, своїм баченням окремих розділів, окремих статей”, – сказав керівник Центру політико-правових реформ.

Загалом же, за його словами, відомі правники вже багато років працювали над підготовкою конституційної реформи, а останні два роки – на майданчику Конституційної асамблеї, яка  підготувала концепцію змін до Конституції.

Коліушко зазначив: у зверненні науковці та громадські експерти наголошують на необхідності конституційної реформи в Україні, оскільки на сьогодні текст Конституції є результатом низки рішень, деякі з яких були прийняті з порушеннями процедури конституційних змін. Враховуючи досвід дії Конституції та теперішню політичну ситуацію в Україні, вони наполягають на вдосконаленні конституційних положень, принаймні у трьох напрямках: щодо встановлення механізму державної влади, який би унеможливлював узурпацію влади будь-ким з вищих посадових осіб держави і при цьому забезпечував єдність державної політики; щодо забезпечення конституційних гарантій незалежності і професійності суддів та справедливого правосуддя; щодо закладення конституційних основ для реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.