preloader

Що вас цікавить?

Відкрите конституційне подання щодо неконституційності порядку зміни Конституції України, встановленого у Законі України «Про всеукраїнський референдум»

25.04.2013
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

6 листопада 2012 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про всеукраїнський референдум». Експерти з Коаліції вважають, що цей закон, прийнятий Парламентом з перевищенням своїх повноважень та порушенням Конституції, підриває усю правову систему України


6 листопада 2012 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про всеукраїнський референдум». Експерти з Коаліції вважають, що цей закон, прийнятий Парламентом з перевищенням своїх повноважень та порушенням Конституції, підриває усю правову систему України, оскільки суперечить Конституції, головне, встановлює неконституційний порядок зміни Основного Закону.

 

Чимало народних депутатів публічно називали закон про референдум неконституційним, однак досі не звернулися з цього питання до Конституційного Суду.

Тому представники Коаліції «За чесний референдум» підготували відкрите конституційне подання та публічно закликають депутатів, Уповноваженого ВРУ з прав людини подати на розгляд Конституційного Суду України питання неконституційності Закону “Про всеукраїнський референдум”, оскільки громадяни в Україні не наділені правом зверненням до КСУ з питань неконституційності законів.