preloader

Що вас цікавить?

Відбулася пресконференція «Презентація Зеленої книги конституційної реформи в Україні»

25.05.2021
Загальні новини /
Новини ЦППР

Зелена книга є документом, який розкриває ключові проблеми конституційного дизайну державної влади в Україні (Верховної Ради, Президента, органів виконавчої влади, правосуддя та Конституційного Суду України) відповідно до чинної редакції Конституції України, а також узагальнює проблемні питання порядку внесення змін до Конституції України.


Ознайомитися з її проєктом можна за посиланням.

На пресконференції експерти Центру політико-правових реформ презентували Зелену книгу конституційної реформи в Україні, яка була напрацьована в межах діяльності парламентської експертної робочої групи з питань конституційного реформування протягом січня –  травня 2021 року.

Ігор Коліушко – голова правління Центру політико-правових реформ:

Ми не маємо ні потреби, ні шансу міняти закладену в Конституції форму правління – змішану республіку, але маємо величезні можливості її вдосконалити через внесення змін до Конституції. Щоб зробити це треба досягнути широкої суспільної злагоди щодо недоліків діючої редакції Основного закону та варіантів його вдосконалення. Тоді з’явиться політична воля на ухвалення такої реформи.

Юлія Кириченко – керівник проєктів з конституційного права Центру політико-правових реформ, співголова ради Реанімаційного пакету реформ:

Основними викликами у сфері напрацювання змін до Конституції України є популізм, непублічність ініціювання та напрацювання змін, недостатнє залучення парламентарів при ініціюванні конституційних змін, порушення процедури розгляду та ухвалення змін до Конституції України.

Олександр Марусяк – експерт Центру політико-правових реформ:

Можна назвати такі компоненти ефективного та інклюзивного конституційного процесу: включеність всіх сторін у процес проведення конституційної реформи; досягнення довіри у процесі конституційної реформи між державою і громадянським суспільством; професіоналізм; усвідомлення того, що конституційна реформ і миробудівництво — це довготривалі процеси та зобов’язання.

Пресконференція відбувається в межах проєкту “Налагодження громадсько-парламентської взаємодії у конституційному процесі”, що реалізується Центром політико-правових реформ у межах Програми USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа, за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN у межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).