preloader

Що вас цікавить?

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2689

17.09.2020
Кримінальна юстиція /
Кримінальне право

7 вересня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права». «За» прогоосували 271 депутати.

Законопроєкт №2689 про воєнних злочинців передбачає кримінальне переслідування за міжнародні злочини, такі як геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини.

Існуюче законодавство не дає можливості органам національного розслідування та національній судовій системі кваліфікувати ці дії як міжнародні злочини, що не мають термінів давності, що є важливим в контексті поданих Україною міжнародних позовів проти Російської Федерації.

Чинний Кримінальний кодекс України не передбачає відповідальності за злочини проти людяності, а виписані в ньому склади воєнних злочинів не відповідають вимогам міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права. Ця триваюча ситуація призвела до того, що протягом кількох років пов’язані з наслідками збройної агресії кримінальні провадження замість статтями за міжнародні злочини були відкриті за іншими статтями (наприклад, вчинення теракту, розбій або згвалтування).

Вирішити цю проблему покликаний розроблений правозахисниками, науковцями та народними депутатами законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права” (р.н. 2689). Його ухвалення створює можливості для адекватного та ефективного кримінального переслідування у рамках правової системи України осіб, які вчинили так звані основні злочини за міжнародним правом.