preloader

Що вас цікавить?

У Харкові проведено серію тренінгів щодо покращення якості соціальних послуг та їх інтеграції до ЦНАП

18.04.2017
Адміністративні послуги

5-6, 11-14 квітня 2017 року у м. Харкові Центром політико-правових реформ спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) було проведено 6 тренінгів на тему «Співпраця центрів надання адміністративних послуг та управлінь праці та соціального захисту населення задля покращення якості публічних послуг»


5-6, 11-14 квітня 2017 року у м. Харкові Центром політико-правових реформ спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) було проведено 6 тренінгів на тему «Співпраця центрів надання адміністративних послуг та управлінь праці та соціального захисту населення задля покращення якості публічних послуг».

Головною метою тренінгів було роз’яснення ідей інтегрованого підходу щодо надання адміністративних послуг, зокрема надання адміністративних послуг за моделлю «життєвих ситуацій». Так, наприклад, за цією моделлю особа наділяється можливістю замовити та отримати в одному офісі (ЦНАП) свідоцтво про народження дитини, реєстрацію її місця проживання, а також оформлення відповідної державної допомоги. У зв’язку з цим, питання інтеграції адміністративних послуг, зокрема, у сфері соціального забезпечення, до ЦНАП набуває актуальності.

Цілями проведених тренінгів були:

1) опрацювання з представниками Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та Управлінь праці та соціального захисту населення (УСЗН) в Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях потреб, можливостей та інструментів співпраці між ЦНАП та УСЗН для покращення якості адміністративних послуг, в т.ч. соціального характеру, зокрема і для внутрішньо переміщених осіб (ВПО);

2) покращення знань законодавства учасників тренінгів у сфері адміністративних послуг, в т.ч. соціального характеру, а також сприяння його належному застосуванню на практиці;

3) обмін позитивними практиками в роботі ЦНАП та УСЗН з метою покращення якості адміністративних послуг. 

Цільова група проведених тренінгів:  адміністратори та керівники Центрів надання адміністративних послуг, спеціалісти та керівники Управлінь праці та соціального захисту населення (УСЗН) в Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Тренерами-доповідачами виступили експерти:

Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ; 

Ігор Бригілевич, заступник голови правління Центру досліджень місцевого самоврядування; 

та керівники найкращих ЦНАП України:

Лариса Карпяк, директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку»;

Богдан Питель, начальник управління адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради, керівник ЦНАП Івано-Франківська;

Євген Іщук, керівник Центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» м. Вінниця;

Ірина Синицька, колишній керівник ЦНАП м. Харкова.

Опрацювання цих питань показало як бажання ЦНАПів інтегрувати нові послуги, так і готовність УСЗН співпрацювати з даними центрами.