preloader

Що вас цікавить?

ЦППР визнано одним із найпрозоріших think tanks у світі

02.07.2016
Загальні новини /
Новини ЦППР

Міжнародна організація Transparify, яка з 2014 року досліджує рівень фінансової прозорості аналітичних центрів по всьому світу, дослідила 200 аналітичних центрів в 47 країнах, аби з'ясувати, чи надають вони інформацію про те, хто їх фінансує.


Центр політико-правових реформ визнано одним із найпрозоріших аналітичних центрів у світі. Згідно з рейтингом Transparify, ЦППР отримав 5 балів з 5 можливих.

Міжнародна організація Transparify, яка з 2014 року досліджує рівень фінансової прозорості аналітичних центрів по всьому світу, дослідила 200 аналітичних центрів в 47 країнах, аби з'ясувати, чи надають вони інформацію про те, хто їх фінансує.

Аналітичні, чи як їх ще називають, мозкові центри (think tanks) стали невід'ємною частиною сучасних демократій у всьому світі. Вони відіграють все більш важливу роль в публічних дебатах і розробці державної політики. Мозкові центри генерують нові ідеї і виробляють незалежні дослідження для інформування політиків, засобів масової інформації та громадськості. Вони досліджують складні питання, які допомагають приймати важливі політичні рішення. Кожен аналітичний центр потребує грошей, щоб працювати, і тому отримує підтримку з різних державних, міжнародних чи приватних джерел. Проте, існують побоювання, що деякі рекомендації з питань політики, які надаються аналітичними центрами можуть бути необ’єктивними і спровокованими корисливими інтересами спонсорів цих досліджень. Тому настільки важливим є прозорість аналітичних центрів, як умова по-справжньому незалежних досліджень та аналізу. А відтак і довіра до їх результатів.

Transparify оцінює, наскільки аналітичні центри публічно розкривають через свої сайти джерела свого фінансування, інформацію про донорів та звітують про це у річних звітах.

Найвищою оцінкою є 5 зірок. Аби їх отримати організація має оприлюднювати для широкого загалу інформацію про всіх донорів, розміри фінансування, реалізовані проекти, проведені заходи і дослідження.

Цього року і переліку 5-зіркових організацій  близько 70 організацій з усіх континентів. До цього переліку потрапили 3 українські організації: CEDOSІнститут Світової ПолітикиЦентр політико-правових реформ

***

З повним текстом звіту «Наскільки відкритими є аналітичні центри щодо того, хто їх фінансує?» за 2016 рік можна ознайомитися тут.

Кожну організацію оцінювали два експерта (незалежно один від одного) на основі опублікованої у відкритому доступі фінансової інформації. Вони перевіряли наявність на інтернет-сайті організації даних щодо обсягів та джерел фінансування, а потім присуджували їй певну кількість зірок залежно від типу і ступеня наданої інформації.

Дослідження проводилося в період з 1 листопада по 5 грудня 2015 року, а рішення щодо окремих організацій приймалося в кінці січня 2016 року.

Цей звіт був складений за підтримки Фонду з розвитку аналітичних центрів (Think Tank Fund) Фундації «Відкрите суспільство».