preloader

Що вас цікавить?

ЦППР разом з партнерами завершив публічні обговорення законопроекту про всеукраїнський референдум

05.06.2020
Конституціоналізм /
Референдум

Останнє обговорення відбулося 5 червня та було присвячено наслідкам референдуму. 


5 червня Центр політико-правових реформ разом з з Національним демократичним інститутом (НДІ), Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні та ВГО "Інститут «Республіка" завершиа серію публічних обговорень "Всеукраїнський референдум: відкритий діалог з громадянами".

Крок за кроком протягом місяця ми обговорили основні положення законопроєкту – хто і за яких умов може ініціювати референдум, з яких етапів складається весь референдумний процес, як відбувається фінансування, хто контролює залучені кошти і, звичайно, якими ж можуть бути наслідки референдуму.

Нашому публічному обговоренню передувало громадське обговорення законопроєкту на сайті Верховної Ради України, окрім того, відбулося кілька експертних заходів за участі правників та міжнародних експертів, свої висновки на документ надали Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) та Посольство Швейцарії в Україні.

Усі докладені зусилля не були марними. Як зазначила експертка ЦППР Юлія Кириченко, робоча група дослухалася до окремих рекомендацій і дійшла згоди, що в тексті законопроєкту варто передбачити можливість виносити одне питання на один референдум, а не три, як пропонувалося раніше. Ще частину пропозицій можна буде закріпити в документі між першим і другим читанням. Також очікується, що законопроєкт внесе у Верховну Раду України Президент.

Більше інформації про перші три обговорення тут.

Переглянути відеозапис останніх публічних можна нижче: 

27 травня – Всеукраїнський референдум: агітація та інформування

3 червня – Фінансування референдумного процесу: загрози, обмеження, контроль

5 червня – Наслідки всеукраїнського референдуму

Публічні обговорення будуть проведені за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Думки, висловлені під час заходів належать авторам і не обов’язково відображають точку зору USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.