preloader

Що вас цікавить?

Суд провів судові засідання з використанням Zoom

09.04.2020
Судівництво /
Судоустрій і статус суддів

Засідання у форматі відеоконференції випробували в Сьомому апеляційному адміністративному суді. 


Подія

8 квітня Сьомий апеляційний адміністративний суд повідомив, що провів два засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, для організації яких була використана програма ZOOM. Це перше повідомлення про факт проведення в Україні судових засідань за допомогою загальнодоступної програми відеоконференцзв’язку. 

Оцінка ЦППР

Експерти ЦППР вітають запровадження практики проведення дистанційних розглядів за допомогою загальнодоступних програм. Такий підхід в умовах обмежувальних заходів для запобігання поширення COVID-19 набуває популярності в багатьох країнах. Проте інші країни, які через карантин перейшли на дистанційні розгляди, обов'язково дбають про публічний розгляд, оскільки це невід'ємна складова права на справедливий суд.

На жаль, на сайті / Fb-сторінці / Youtube-каналі апеляційного суду і порталі "Судова влада України" немає оголошення про трансляцію цих засідань, немає інформації і про здійснення трансляції в Інтернеті.

За загальним правилом, судовий розгляд є відкритим. Судове засідання має анонсуватися, а у випадку, якщо всі сторони беруть участь у ньому в режимі відеоконференції, обов'язково транслюватися в Інтернеті. Відступ від принципу гласності судового процесу недопустимий та значною мірою підриває законність рішення у справі. 

Виходом із ситуації, коли більшість судових процесів вимушені перейти в режим відеоконференцій, може бути транслювання їх на Youtube, що активно здійснювалося ще до карантину на сторінці “Судова влада України”. Технічна можливість транслювання відеоконференції Zoom на Youtube існує.