preloader

Що вас цікавить?

Представники прес-служб судів Львівської області відвідали Нідерланди

19.10.2019
Судівництво /
Судова реформа

6-9 жовтня 2019 року відбувся візит делегації від Західного регіону України до Нідерландів для ознайомлення із системою судочинства і комунікаційною діяльністю судів цієї країни.


6-9 жовтня 2019 року відбувся візит делегації від Західного регіону України до Нідерландів для ознайомлення із системою судочинства і комунікаційною діяльністю судів цієї країни.

До делегації ввійшли судді та працівники апаратів судів міста Львова та Львівської області, відповідальні за комунікацію: голова Миколаївського районного суду Львівської області Володимир Павлів, суддя-спікер Львівського окружного адміністративного суду Роксолана Качур, суддя Золочівського районного суду Львівської області Олександр Кіпчарський, керівник апарату Галицького районного суду міста Львова Олена Рут, начальник відділу організаційного забезпечення розгляду адміністративних справ та архіву Львівського окружного адміністративного суду Оксана Котовська. Делегацію очолював директор Школи права Українського католицького університету Іван Городиський.

Метою візиту було ознайомлення із досвідом колег із Нідерландів у галузі судової комунікації і співпраці із громадськістю, обговорення особливостей здійснення внутрішньої та зовнішньої комунікації в Україні, напрацювання спільних варіантів вирішення проблем, з якими стикаються судді та працівники апаратів судів.

Українська делегація побувала в містах Амстердам, Гаага, Утрехт та Арнем, де відвідала суди першої і другої інстанцій та побачила зсередини їхню роботу, побувала а залах судових засідань, у кабінетах суддів та працівників судів.

Під час зустрічей та обговорень українці розповіли нідерландським суддям про сучасний стан справ у сфері комунікації з українським суспільством, дізналися їхній «секрет успіху» і почули рекомендації, як підвищити рівень довіри до судової гілки влади в Україні та зробити суд «ближчим» до людей. Цікаво, що нідерландські колеги були вражені високим рівнем відкритості українських судів та визнали, що комунікаційна діяльність в Україні розвивається в правильному напрямку. Важливо продовжувати переконувати громадськість та представників преси у важливості спільної мети – довіри та впевненості кожного в пануванні верховенства права в суспільстві, змінювати думку та ставлення людей до суддів та судів в Україні, пояснювати зрозумілою мовою процес здійснення судочинства та суть ухвалених рішень.

Візит відбувся в межах проекту MATRA «Судді суддям: сервісно орієнтовані суди на заході України», що реалізується Центром політико-правових реформ спільно, Школою права Українського католицького університету та Центром міжнародної правової співпраці (CILC).

Джерело фото.