preloader

Що вас цікавить?

Навести порядок з паспортами

25.04.2014
Адміністративні послуги

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон». Центр політико-правових реформ закликає усіх підтримати проходження даного законопроекту


У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон»

22 квітня поточного року у Верховній Раді України група народних депутатів України, у складі якої Пацкан В.В., Шевченко А.В., Луценко І.С., Благодир Ю.А., Ємець Л.О., Мірошниченко Ю.Р., Бенюк Б.М., Оробець Л.Ю., Різаненко П.О., Сиротюк Ю.М., Головко М.Й., Дерев'янко Ю.Б., Новак Н.В. та Чумак В.В.,  зареєструвала проект Закону України про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон (реєстраційний  № 4751).

Проект закону розроблений неурядовими організаціями під егідою Центру політико-правових реформ на заміну Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Даний законопроект визначає види документів України, що посвідчують особу, їх призначення, порядок видачі та обміну, права та обов’язки осіб, що пов’язані з отриманням цими документами, порядок зберігання інформації, що міститься у  документах та у відповідних державних реєстрах.

Нагальна необхідність у прийнятті цього законопроекту обумовлюється наступним:

1. Законопроект передбачає відмову від створення Єдиного державного демографічного реєстру, тобто інтегрованої мега-бази даних про усіх мешканців України.

У проекті закону закладається модель окремих реєстрів, за можливості локальних. Це сприятиме належному захисту персональних даних. Також це дозволить вже заощадити 800 млн. гривень, виділених попередньою владою на створення ЄДДР.

2. Законопроект передбачаєвпорядкування відносин щодо процедур видачі паспортних документів та оплати цих адміністративних послуг.

У проекті закону щодо кожного документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України, посвідчення особи …)  пропонується чітке регулювання:

  • вичерпного переліку документів, які має подати особа органу влади;
  • строків для видачі паспортів та інших документів особи;
  • єдиних і прозорих розмірів оплати за паспорти та інші документи.

3. Законопроект пропонує зберігати відбитки пальців особи лише у паспортному документі (за згодою особи), але не в базах даних держави.

Проект закону пропонує низку інших новацій, зокрема:

  • скорочення кількості типів документів, зокрема проїзних для іноземців та осіб без громадянства (вводиться «паспорт негромадянина України»);
  • заміну «внутрішнього паспорта» на «посвідчення особи» (з відкладальною дією цієї реформи);
  • децентралізацію повноважень з надання багатьох адміністративних послуг (зокрема, посвідчень особи і посвідчень водія);
  • здешевлення форм багатьох документів, за рахунок відмови від використання у цих документах «чіпів» (чіпи пропонується залишити лише у документах для виїзду за кордон). 

Центр політико-правових реформ закликає усіх підтримати проходження даного законопроекту у Верховній Раді України.