preloader

Що вас цікавить?

Моніторинг судових процесів: від А до Я

10.07.2020
Судівництво /
Моніторинг судових процесів

4-6 липня 2020 року відбувся тренінг для студентів, залучених до моніторингу судових процесів, пов'язаних зі збройним конфліктом на Сході України.


4-6 липня 2020 року відбувся тренінг для студентів, залучених до моніторингу судових процесів, пов'язаних зі збройним конфліктом на Сході України.

Під час тренінгу студенти ознайомилися з методологією проведення моніторингу судових процесів, розробленою спеціально для цього проєкту, а також попрактикувалися в заповненні моніторингової анкети.

Окрім того, учасники прослухали додаткові лекції про незалежність суддів, особливості моніторингу в різних видах судочинства (кримінальне, цивільне, адміністративне); форми зловживання процесуальними правами; принципи і правила роботи спостерігача в судових засіданнях тощо. Усі отримані знання будуть корисними безпосередньо під час проведення моніторингу. Особливу увагу організатори присвятили особливостям проведення інтерв’ю з учасниками судового процесу, а також відстеженню публікацій у ЗМІ, що стосуються судових процесів, пов'язаних зі збройним конфліктом на Сході України.

Організатори сподіваються, що отримані під час тренінгу знання та досвід стануть у пригоді студентам під час безпосереднього моніторингу судових процесів, пов'язаних зі збройним конфліктом на Сході України.

Нагадаємо, проєкт «Моніторинг судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом як навчально-дослідницький інструмент для підготовки студентів-правників» реалізується Центром політико-правових реформ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки уряду Королівства Нідерландів.

У межах проєкту ми маємо намір залучити до моніторингу судових процесів у трьох юрисдикціях (цивільній, кримінальній, адміністративній), пов’язаних зі збройним конфліктом в Донецькій та Луганській областях, викладачів та студентів закладів вищої освіти; отримати актуальну інформацію про стан дотримання стандартів справедливого судового процесу в таких справах, на основі чого виявити проблеми у сфері забезпечення права на справедливий судовий розгляд та підготувати рекомендації для їх подолання.

Проєкт «Моніторинг судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України» реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.