preloader

Що вас цікавить?

КСУ на чолі з Шевчуком зможе протистояти політичному тиску

21.02.2018
Конституціоналізм /
Конституційний Суд

Обрання Станіслава Шевчука головою Конституційного суду України свідчить про поступовий вихід країни з конституційної кризи, – Юлія Кириченко, член правління ЦППР 


Обрання Станіслава Шевчука головою Конституційного суду України свідчить про поступовий вихід країни з конституційної кризи. Про це в коментарі podrobnosti.ua зазначила Юлія Кириченко, керівник проектів з питань конституціоналізму Центру політико-правових реформ.

"Це дуже гарна новина в аспекті виходу з кризи конституційного правосуддя. Я нагадаю, що КС був неспроможний обрати голову майже рік. Вони прийняли лише три рішення за минулий рік, і фактично робота КС була паралізована. Обрання сьогодні Станіслава Шевчука говорить про певні процеси, які відбулися в суді, про спроможність суду принаймні узгоджувати рішення", – зазначила Юлія Кириченко.

Щодо особистості Станіслава Шевчука, то експерт зазначила, що "це один з 4-5 суддів, які проявляли незалежну позицію, які не погоджувалися зі спірними рішеннями суду, які приймалися явно під тиском влади і з політичними мотивами".

"Він науковіець, дуже давно працює в КС, вболіває за конституціоналізм, брав участь у міжнародних конференціях, викладає. Це вкрай позитивно. Це дуже професійний фахівець. Це вкрай чудова новина в контектсі підвищення спроможності КС протистояти політичному тиску", – підкреслила експерт.