preloader

Що вас цікавить?

Коаліція РПР закликає Парламент прискорити ухвалення законопроєкту про адміністративну процедуру

21.04.2021
Публічна адміністрація /
Адміністративні послуги

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів України прискорити розгляд на пленарному засіданні у другому читанні та ухвалити в цілому Проєкт Закону № 3475 «Про адміністративну процедуру».


Ухвалення цього законопроєкту стане важливим кроком на шляху реформування системи врядування в Україні та наближення нашої держави до стандартів Європейського Союзу. 

Мета законопроєкту – врегулювати відносини органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадянами та бізнесом за загальними справедливими правилами. 

В Україні досі адміністративні акти (індивідуальні адміністративні рішення), в тому числі негативного характеру, можуть ухвалювати навіть без залучення особи, без врахування прав і законних інтересів громадян і суб’єктів господарювання. Різні закони суперечливо врегульовують однакові елементи адміністративної процедури. Значна частина цих елементів урегульована на підзаконному рівні або взагалі невизначена. Наразі Україна єдина в Європі країна (не враховуючи РФ), у якій законом не врегульовано загальну адміністративну процедуру.

Ухвалення законопроєкту «Про адміністративну процедуру», серед іншого, забезпечить такі важливі новели як:
– встановлення права особи бути вислуханою у разі загрози ухвалення несприятливого адміністративного акта та право доступу особи до матеріалів справи;
– впровадження категорії «заінтересованих осіб» в адміністративній процедурі, що має мінімізувати конфлікти та сприяти ухваленню збалансованих рішень;
– встановлення обов’язку адміністративних органів мотивувати свої негативні рішення та зазначати порядок їхнього оскарження;
– правило «мовчазної згоди» при отриманні погоджень і висновків між адміністративними органами;
– створення умов для ефективного оскарження в адміністративному порядку. 

Коаліція РПР вважає остаточне ухвалення Проєкту Закону № 3475 принциповим елементом реформи державного управління в Україні. Закликаємо Верховну Раду якнайшвидше розглянути законопроєкт у другому читанні та ухвалити в цілому.

Довідково: законопроєкт готувався протягом багатьох років робочою групою Міністерства юстиції України, за участі представників різних органів державної влади, науковців, українських та міжнародних експертів і організацій. Законопроєкт ретельно доопрацьовано робочою групою профільного парламентського Комітету із залученням усіх зацікавлених сторін, в тому числі наукових інституцій, асоціацій органів місцевого самоврядування. Законопроект має позитивний висновок Програми ЄС SIGMA.