preloader

Що вас цікавить?

Громадськість закликає Парламент ухвалити законопроєкт про адміністративну процедуру

26.06.2020
Інформаційне право /
Публічна адміністрація /
Адміністративна процедура

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів України на найближчому пленарному засіданні розглянути в першому читанні та ухвалити за основу проєкт Закону України № 3475 «Про адміністративну процедуру».

Ухвалення законопроєкту стане важливим кроком на шляху системного реформування сфери державного управління в Україні та наближення нашої держави до європейських стандартів.

Мета законопроєкту — врегулювання відносин органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадянами та бізнесом на єдиних справедливих засадах. Управлінські рішення в Україні (адміністративні акти), у тому числі негативні для особи, часто ухвалюються навіть без її залучення до провадження, без врахування прав та інтересів зацікавлених осіб. Наразі Україна єдина в Європі країна (крім РФ), у якій не врегульовано загальну адміністративну процедуру на законодавчому рівні.

Ухвалення законопроєкту «Про адміністративну процедуру» забезпечить низку важливих гарантій і новел:

  • право особи бути вислуханою в разі можливості ухвалення несприятливого для неї адміністративного акта та права доступу до матеріалів справи;
  • впровадження категорії «заінтересованих осіб» в адміністративній процедурі, що має упереджувати конфлікти та сприяти ухваленню збалансованих рішень;
  • обов’язок адміністративних органів мотивувати негативні для особи рішення та зазначати порядок їхнього оскарження;
  • правило «мовчазної згоди» при отриманні погоджень і висновків між адміністративними органами;
  • набрання чинності адміністративним актом не раніше моменту доведення його до відома особи (осіб) з визначенням порядку такого доведення;
  • створення умов для ефективного оскарження в адміністративному порядку.

Коаліція РПР вважає ухвалення проєкту Закону України № 3475 невід’ємним елементом реформи державного управління. Закликаємо якнайшвидше розглянути законопроєкт у першому читанні та ухвалити його за основу.

Довідково: законопроєкт готувався та доопрацьовувався протягом багатьох років робочою групою Міністерства юстиції України за участі представників різних органів державної влади, науковців, українських та міжнародних експертів. Законопроєкт має позитивний висновок Програми ЄС SIGMA та підтриманий профільним комітетом Верховної Ради України.