preloader

Що вас цікавить?

Громадськість закликає Парламент ухвалити законопроект для завершення створення ОТГ

15.04.2020
Загальні новини /
Новини ЦППР

Ідеться про проект Закону № 2653 “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.


Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів України на найближчому пленарному засіданні у квітні розглянути в другому читанні та ухвалити в цілому Проект Закону № 2653 “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Ухвалення законопроекту дозволить завершити ключовий етап реформи децентралізації територіальної влади та місцевого самоврядування в Україні, що має на меті створення спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Мета законопроекту – наділення Кабінету Міністрів України повноваженням, до ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій України, визначати адміністративні центри та території громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення та ліквідації районів.

Невідкладне ухвалення законопроекту необхідне для того, щоб наступні чергові місцеві вибори у жовтні цього року відбулися на новій адміністративно-територіальній основі. Завершення реформи до виборів вкрай необхідне, адже паралельне існування територіальних громад з різними повноваженнями та ресурсами створює умови для зростання асиметрії у розвитку між різними громадами, ускладнює взаємовідносини між різними органами публічної влади та веде до повернення практики ручного режиму розподілу публічних коштів у територіях. 

Станом на січень 2020 року в Україні створено 1029 ОТГ, в яких разом з містами обласного значення проживає більше 2/3 населення України. Однак залишається ще понад 6 тисяч сільських, селищних і міських територіальних громад, які неспроможні до реалізації повноважень, які сьогодні успішно втілюються ОТГ і містами обласного значення. Це несправедливо по відношенню до мешканців сіл, селищ та міст таких громад. 

Ухвалення згаданого законопроекту відкриє шлях до перетворення цих необ’єднаних громад у спроможні ОТГ і створить єдині правила для всіх територіальних громад на всій території України. 

Законопроект № 2653 “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” 17 січня 2020 року було ухвалено в першому читанні. Профільний парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував його ухвалити в цілому. 

Коаліція РПР вважає ухвалення Проекту Закону № 2653 невід’ємним елементом завершення створення спроможних об’єднаних територіальних громад.

Джерело: РПР.