preloader

Що вас цікавить?

Експерти ЦППР ознайомили координаторів «Інституту «Республіка» з тонкощами конституційного процесу

14.11.2019
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

Тренінг відбувся 13 листопада в Києві. 


13 листопада експерти Центру політико-правових реформ навчали особливостей конституційного процесу в Україні координаторів ВГО «Інститут «Республіка».

У перший день роботи Верховної Ради України нового скликання Президент України подав вісім законопроектів про внесення змін до Конституції України. Один з них – про скасування депутатської незалежності – уже став законом, інші отримали або ще чекають на висновок від Конституційного Суду України.

Експерти Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, Юлія Кириченко та Олександр Марусяк розповіли про процедуру внесення змін до Конституції в Україні та зміни, які вносилися до неї, починаючи з 1991 року.

Детальніше тренери зупинилися на кожному із законопроектів, поданих Президентом, охарактеризувавши пропоновані зміни, а також переваги або загрози, що можуть виникнути після їхнього ухвалення.

Зокрема, йшлося про такі документи:

Під час обговорення також торкнулися питання доцільності внесення змін до Конституції окремими законами, адже, на переконання експертів ЦППР, змінювати Конституцію варто через комплексне бачення конституційної реформи, а не точкові ініціативи.

Окрім того, учасники тренінгу виконали практичне завдання, проаналізувавши запропоновані законопроекти та підготувавши власні рекомендації до них.

У листопаді 2019 – лютому 2020 року координатори ВГО «Інститут «Республіка», які пройшли навчання, будуть залучені до проведення публічних форумів «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами» в щонайменше 10 містах по всій Україні. За задумом організаторів, такі форуми сприятимуть відкритому інклюзивному діалогу з громадянами про конституційний процес в Україні, підвищенню обізнаності громадян з конституційною реформою та побудові діалогу між громадянами, політичними партіями, обраними особами та експертним середовищем.

Перший форум відбудеться 18 листопада у Львові.

Нагадаємо, експерти Центру політико-правових реформ уже неодноразово аналізували законодавчі ініціативи Президента про внесення змін до Конституції України.

Зокрема, радимо ознайомитися з такими матеріалами:

Тренінг провели Національний Демократичний Інститут у співпраці з Інститутом “Республіка”, Центром політико-правових реформ за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).