preloader

Що вас цікавить?

Експерти обговорять необхідні зміни до Конституції України для створення незалежного суду та прокуратури

25.06.2014
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

Круглий стіл проводить Центр політико-правових реформ спільно з робочою групою з судової реформи і реформи прокуратури громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ»


26 червня о 10.00 у Великому конференц-залі НАН України експерти  обговорять необхідні зміни до Конституції України для створення незалежного суду та прокуратури. 

Круглий стіл проводить Центр політико-правових реформ спільно з робочою групою з судової реформи і реформи прокуратури громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ».

Експерти обговорять зокрема такі питання:

  • яким вимогам має відповідати суддя майбутнього?
  • як призначати суддів аби уникнути політичних впливів?
  • чи потрібні суддям імунітети?
  • нова роль Вищої ради юстиції і суддівського самоврядування?
  • скільки ланок і розгалужень повинна мати система судів?
  • чи бути мировим суддям, народним засідателям та присяжним?
  • нова прокуратура: далі «розвивати» радянську модель чи створити заново?

До участі у дискусії запрошені представники Адміністрації Президента України, члени Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України, судді Конституційного Суду України та судів загальної юрисдикції, науковці, експерти і громадські активісти, що намагаються змінити систему правосуддя. 

Захід відбудеться 26 червня 2014 року з 10.00 до 14.00 у Великому конференц-залі НАН України за адресою вул. Володимирська, 55 у м. Києві.

Акредитація для представників ЗМІ буде проводитись на місці.

Захід проводиться в рамках проекту «Спідометр Україна – ЄС: конституційна і судова реформи» завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу.