preloader

Що вас цікавить?

Державна служба: нові правила – новим управлінцям

06.07.2016
Державна служба /
Публічна адміністрація /
Публічна служба

Україна потребує нових фахівців у сфері державного управління та політиків, спроможних генерувати ідеї та брати відповідальність за подолання викликів, які постають перед нашою країною. Такі кадри готує магістерська програма із публічного управління та адміністрування «Києво-Могилянської академії»


Україна потребує нових фахівців у сфері державного управління та політиків, спроможних генерувати ідеї та брати відповідальність за подолання викликів, які постають перед нашою країною. Такі кадри готує магістерська програма із публічного управління та адміністрування Національного університету  «Києво-Могилянська академія», створена тими й для тих, кого об’єднує спільне бажання впорядкувати Україну, зробивши її привабливою для українців та цікавою світові.

Ця магістерська програма розрахована на зрілих особистостей, які вже мають певний досвід роботи у публічній сфері, громадських організаціях чи бізнесі. Вона покликана стати середовищем, що готує кадри для оновлених органів державної влади та місцевого самоврядування. Її навчальний план складений відповідно до вимог Державного стандарту вищої освіти України, а також з урахуванням підходів до викладання відповідних теоретичних та практичних дисциплін у таких демократичних країнах, як, насамперед, Великобританія, Німеччина, США і Канада. Викладачами на магістерській програмі є не тільки відомі науковці, але визнані практики державної служби та політики, зокрема й розробники реформ у сфері публічного управління та адміністрування, які використовують інтерактивні методики навчання.

– Це середовище формування лідерів для політичної діяльності та публічної служби в Україні. Лідерів, спроможних генерувати ідеї та брати відповідальність за подолання викликів, які постають перед нашою країною, — зазначає керівник Києво-Могилянської школи публічного адміністрування, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Він вважає, що для залучення до державної служби ініціативних людей, які можуть ефективно діяти, дбаючи про інтереси громадян та забезпечуючи повагу до їх гідності, в Україні нині створюються усі передумови.

– З травня почав діяти прогресивний закон «Про державну службу», що передбачає вступ на усі відповідні посади України лише за конкурсом, під час якого мають оцінюватися особисті якості та досягнення кандидатів. Крім того, Кабінет Міністрів України затвердив нову Стратегію реформування державного управління, що передбачає повну перебудову організації роботи Уряду, міністерств та інших органів виконавчої влади. Відтак державне управління відповідатиме стандартам і методикам країн Європейського Союзу, адже разом із оновленням корпусу державних службовців вже до кінця 2016 року відбудеться суттєве підвищення оплати їхньої праці, – додає Ігор Коліушко.

Задля підготовки державних службовців нової генерації, які володітимуть знаннями та навичками, необхідними для роботи передовсім на посадах керівників середньої та вищої ланки в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, громадських та політичних організаціях, магістерська програма із публічного управління та адміністрування включає різні методи навчання. Йдеться про можливість ефективно провести час у спілкуванні з однодумцями – освіченими, ініціативними людьми, яким не байдуже майбутнє України. Головне завдання її викладачів полягає у тому, щоби, спираючись на міцний фундамент теорії, постійно спонукати учасників програми до дискусії, живого обміну думками й досвідом.

Серед дисциплін, які викладатимуть на магістерській програмі, – орієнтаційний курс історії становлення Української держави, філософія демократичного врядування, інституційна організація держави та суспільства, основи макроекономіки та економічної політики, публічна служба і управління персоналом, інформація та інформаційні технології в публічному врядуванні, публічні фінанси (бюджетування та фінансовий менеджмент), належне врядування у відносинах публічної адміністрації з громадянами, європейські стандарти публічного адміністрування та євроінтеграція, судовий контроль за публічною адміністрацією, засади правозастосування, нормотворення, юридичної техніки тощо. Її випускники володітимуть практичними навичками сприйняття та побудови економічних моделей, підготовки проектів політичних рішень, управління персоналом, застосовування інформаційних технологій для потреб публічного адміністрування, бюджетування та фінансового менеджменту, стратегічного управління, публічних комунікацій і взаємодії з громадськістю, представництва інтересів держави у суді, правозастосування, нормотворення та юридичної техніки. «Загалом, магістерська програма із  публічного управління та адміністрування, окрім можливості здобути компетенції, знання та навички, необхідні для успішної кар’єри державного службовця в нових умовах, – це чудова нагода разом з досвідченими наставниками творити майбутнє нашої країни», – упевнена її менеджер Тетяна Мураткіна.

Для вступу на цю програму необхідно мати освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче «бакалавра» чи «спеціаліста», підтверджений документом державного зразка, що виданий вищим навчальним закладом III-IV рівня акредитації. Перевага віддаватиметься особам, які мають досвід професійної діяльності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, в громадських організаціях або політичних партіях. Для них діє зручна форма навчання – денна (модульна), коли лекції відбуваються кожні два тижні у п’ятницю, суботу, неділю з 9:00 до 20:00. Це дає можливість поєднувати навчання з роботою.

Охочі вступити на магістерську програму із  публічного управління та адміністрування складатимуть тестові іспити з української та англійської мов, а також повинні подати та представити мотиваційну презентацію. Вони можуть претендувати на місця державного замовлення, залежно від місця у рейтинговому списку. Тобто створені усі умови для того, аби Україна отримала підготовлених та досвідчених фахівців, які зможуть ефективно працювати в оновленій системі державного управління.

Леся Шутко

Фото – academy.gov.ua